Ücretsiz dağıtılan maskeden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu - Son Dakika

Ücretsiz dağıtılan maskeden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu

24.03.2020 14:10

Edirne'de semt pazarında maske, eldiven, dezenfektan ve kolonya dağıtımı gerçekleştirdi. Ücretsiz dağıtılan bu malzemelerden almak isteyen vatandaşların uzun kuyruklar oluşturması dikkat çekti.

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde kurulan semt pazarında alışverişe çıkan vatandaşlar ve tezgah açan esnaf için belediye ekiplerince maske, eldiven, dezenfektan ve kolonya dağıtıldı. Ücretsiz dağıtılan bu malzemelerden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Ergene'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle çalışmaları sürdüren Ergene Belediyesi ekipleri, belediye başkanı Rasim Yüksel'in de katıldığı bir organizasyonla ilçede kurulan semt pazarlarında maske, eldiven, dezenfektan ve kolonya dağıtımı gerçekleştirdi. Uzun kuyruklar oluşmasına neden olan dağıtım sırasında vatandaşların duracağı mesafeyi düzenleme görevi ise zabıta ekiplerine düştü.

BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞLARI UYARDI

Ergene Belediyesi olarak ilçede önlem almaya devam ettiklerini ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Ergene Belediyesi olarak ilçemizde önlemlerimizi almaya devam ediyoruz. Camilerde, parklarda, okullarda, otobüs duraklarında, çöp konteynerlerinde, cadde ve sokaklarımızda ekiplerimizin dezenfektan çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Korona virüsü ile mücadelede vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan kurallara ve kişisel hijyene dikkat etmesi gerekir. Bizler de vatandaşlarımızın sağlığını önemseyerek bu dönemde en çok ihtiyaç duyulan maske, eldiven ve dezenfektan dağıtarak virüse karşı tedbir almaları gerektiğini belirterek kendilerini bilinçlendiriyoruz" dedi.

Başkan Yüksel Ergene'de diğer mahallelerde de önümüzdeki günlerde vatandaşlara maske, eldiven ve dezenfektan dağıtacaklarını da belirtti.

Ücretsiz dağıtılan maskeden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu
Ücretsiz dağıtılan maskeden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Ücretsiz dağıtılan maskeden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu - Son Dakika

YORUMLAR (10)
  • TUNÇ06: REZİLLİK..BELEŞ YA HUCUM....TEMİZ OL TEMİZ ARANDA MESAFE BIRAK OKADAR ÖPÜŞME SARILMA ALIN SİZE MASKE..MASKE TAKANLAR ŞUNU BİLİN TAKINCA DAHA KÖTÜ BENCE ALDIĞINIZ NEFES MASKYE TALIR NEM YAPAR OKSİJEN ALAMAZSINIZ .... Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Boş mezar : Merak ediyorum!!! covid 19 taşıyan biri?bedava yemek yapıp dağıtsa bile koşucakmıbu insanlar,hayatını yinede tehlikeye atıcaklarmı, insan hayatı bu kadar ucuzmuu.... Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Mesut Özil'i kadro dışı bırakan Arteta kendisini savundu: Tüm sorumluluk benim, vicdanım rahat Yanında mastürbasyon yapan muavini videoya alan genç kız: Sözlü taciz edip bana dokundu Son Dakika! Aliyev: Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış gücü gönderilmesi konusunda Bakü, kendi koşullarını sunacak Binanın önüne çöp attığı iddiasıyla genç kadını ve oğlunu böyle darp ettiler Fotoğraf karesinden çıkarılan İnce ateş püskürdü: Partide bölücü kimmiş herkes gördü Avustralya'da yapılan araştırmaya göre bakımevlerindeki yaşlılar cinsel tacize uğruyor Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Azerbaycan askerleri Ermenilerin yaptığı alçaklığı gözler önüne serdi! Tarihi camiyi domuz ahırına çevirmişler