Bu geceye dikkat! Karadeniz'den gelecek kütleler İstanbul'da kuvvetli kar yağışa neden olacak - Son Dakika

Bu geceye dikkat! Karadeniz'den gelecek kütleler İstanbul'da kuvvetli kar yağışa neden olacak

23.01.2022 14:44

Türkiye'yi etkisi altına alan karlı ve soğuk hava dalgası kuvvetini daha da artıracak. Küresel tahmin sistemlerine göre soğuk hava dalgasının İstanbul için en kuvvetli aşaması bu geceden itibaren başlayacak. Yarın Karadeniz üzerinden İstanbul'a gelecek kütlelerin yoğun kar yağışına sebep olması bekleniyor. Soğuk hava dalgasının perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Günlerdir ülke gündeminde kendine yer bulan soğuk hava dalgası etki alanını genişletti, İstanbul dahil birçok şehir bembeyaz bir sabaha uyandı.

EN ETKİLİ DÖNEM BU GECEDEN İTİBAREN BAŞLAYACAK

Küresel tahmin sistemlerine göre bir süre daha etkisini sürdürecek olan soğuk hava dalgasının İstanbul için en etkili günü bu geceden itibaren başlayacak. Havaforum tarafından yapılan paylaşıma göre Batı Karadeniz açıklarında beklenen siklon en büyük etkisini İstanbul'da gösterecek.

İSTANBUL'U 'DEK'LER VURACAK

Tahminlere göre soğuk hava dalgasının en sert günü yarın yaşanacak. Deniz etkisi kar yağışı olarak bilinen DEK'ler yarın İstanbul'da kendini gösterecek. Karadeniz üzerinden şehre gelecek kütlelerin yoğun kar yağışına sebep olması bekleniyor.

PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR ARALIKLARLA SÜRECEK

Soğuk hava dalgasının perşembe gününe kadar İstanbul ve çevresinde etkisini sürdürmesi bekleniyor. Yurdun doğu kesimlerinde gelecek hafta sonuna kadar kar yağışı sürecek. Karlı hava uzun süre Türkiye gündeminde kalacak.

YORUMLAR
500
Joyce Teknoloji, Türkiye'den dünyaya elektrikli motor satacak Joyce Teknoloji, Türkiye'den dünyaya elektrikli motor satacak Sektör Profesyonelleri: Türkiye Turizmi Otellerde Doluluğun Artmasıyla Canlanma Yolunda İlerliyor Sektör Profesyonelleri: Türkiye Turizmi Otellerde Doluluğun Artmasıyla Canlanma Yolunda İlerliyor HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, İstanbul'da kapılarını açtı HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı, İstanbul'da kapılarını açtı

Son Dakika Güncel Bu geceye dikkat! Karadeniz'den gelecek kütleler İstanbul'da kuvvetli kar yağışa neden olacak - Son Dakika


Advertisement