Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi - Son Dakika

Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi

Star Wars serisinin sevilen karakteri R2 D2, Almanya'da bir gözlemevine ilham kaynağı oldu.

Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi, System.String[]

Star Wars serisinin genel olarak en sevilen karakterleri R2 D2, Millenium Falcon ve Chewbacca'dır. Skywalker'ların bütün dramalarıyla uğraşıp duran ve arada da birkaç defa galaksinin kurtuluşu için kritik işlere imza atan R2 D2, insanlara da ilham veriyor.

Bu insanlardan biri de Kaiserslautern Üniversitesi'nden Profesör Hubert Zitt. Profesör Zitt, kayınpederinin, usta ressam Kiaus Ruffing'in ve gönüllü öğrencilerin de dahil olduğu küçük bir ekibin yardımıyla üniversitenin kubbeli gözlemevini Star Wars serisinin sevilen astro mekanik robotu R2 D2'ya çevirdi.

Eylül 2018'de tamamlanan projenin hayranların dikkatini çekmesi ise biraz daha uzun sürdü. Gözlemevini fark eden isimlerden olan Mark Hamill, binanın bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

2010 yılında da Minnesota'daki Goodsell Gözlemevi R2 D2 gibi gözükecek şekilde boyanmıştı. Aradığımız droid bina bu olabilir.

Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi

Haber Yayın Tarihi: 25.03.2019 14:33

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

BDDK, bankada parası ve altını olanlara yüksek limitli kredi kartının yolunu açtı Otoyolun kenarında sandalyeye oturup havaya ateş açan sürücünün görüntüleri tepki çekti Başakşehir kendi maçında TFF'nin yayınladığı listede yer almadı Çapa Tıp Fakültesi'nde maske uyarısı nedeniyle darbedilen hastane personeli görme yetisini kaybedebilir Ayasofya'da heyecanlandıran keşif! 900 metrelik yeraltı menfezleri bulundu Botoks sonrası ölen Kübra'nın son anlarında kurabildiği tek cümle olayın vahametini anlattı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu Diyanet'e 5 bin personel alınacak! İşte kadrolar