Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi - Son Dakika

Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi

25.03.2019 14:33
Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi, System.String[]

Star Wars serisinin sevilen karakteri R2 D2, Almanya'da bir gözlemevine ilham kaynağı oldu.

Star Wars serisinin genel olarak en sevilen karakterleri R2 D2, Millenium Falcon ve Chewbacca'dır. Skywalker'ların bütün dramalarıyla uğraşıp duran ve arada da birkaç defa galaksinin kurtuluşu için kritik işlere imza atan R2 D2, insanlara da ilham veriyor.

Bu insanlardan biri de Kaiserslautern Üniversitesi'nden Profesör Hubert Zitt. Profesör Zitt, kayınpederinin, usta ressam Kiaus Ruffing'in ve gönüllü öğrencilerin de dahil olduğu küçük bir ekibin yardımıyla üniversitenin kubbeli gözlemevini Star Wars serisinin sevilen astro mekanik robotu R2 D2'ya çevirdi.

Eylül 2018'de tamamlanan projenin hayranların dikkatini çekmesi ise biraz daha uzun sürdü. Gözlemevini fark eden isimlerden olan Mark Hamill, binanın bir fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

2010 yılında da Minnesota'daki Goodsell Gözlemevi R2 D2 gibi gözükecek şekilde boyanmıştı. Aradığımız droid bina bu olabilir.

Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi
Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Bu Gördüğünüz Devasa R2 D2, Aslında Bir Gözlemevi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu