Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek - Son Dakika

Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek

05.03.2015 10:15
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek, System.String[]

Türkiye sinemalarında bu hafta 3'ü yerli 9 film vizyona girecek.

Türkiye sinemalarında bu hafta 3'ü yerli 9 film vizyona girecek.

İlksen Başarır'ın yönettiği, Mert Fırat, Melisa Sözen, Hare Sürel ile Mustafa Uzunyılmaz'ın rol aldığı "Bir Varmış Bir Yokmuş", izleyici ile buluşacak.

Dram türündeki filmde, duyduğu bir şarkının peşine düşen Nehir ile şarkıyı yapan Ozan'ın tüm zorluklara rağmen bitirmeyi başaramadıkları aşklarının dokunaklı hikayesi anlatılıyor.

"Yeni Dünya"

Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı, Soner Erzincan ile Cenan Çamyurdu'nun oynadığı filmin yönetmenliğini Caner Erzincan yaptı.

Down sendromlu bir çocuk ile taşradan İstanbul'a gelen ailesinin hikayesini anlatan filmde, aynı zamanda şehir hayatının insan ilişkileri üzerindeki etkisi konu ediliyor.

- "Çekmeceler"

M. Caner Alper ile Mehmet Binay'ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda; Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel ile Nilüfer Açıkalın yer alıyor.

Anne ve babası oyuncu olan Deniz'in öyküsünü "oyun" motiflerinin yardımıyla beyazperdeye aktaran filmin konusu şöyle:

"32. yaş gününün gecesinde, kanlar içinde hastaneye kaldırılan Deniz'in, sıkça geçmişe döndüğü yoğun rehabilitasyon sürecinde, ruhundaki kilitli çekmeceler açılacak. Kız çocuk ve ergen cinselliğinin neresinden tutacağını bilemeyen anne babanın, kendi kompleksleri arasında kızlarının bedeninde ve ruhunda açtıkları yaralar ortaya çıkacak."

"Büyük Gözler"

Tim Burton'un yönettiği filmde, Amy Adams, Christopher Waltz, Krysten Ritter ile Jason Schwartzman rol alıyor.

Abartılı karakterler yaratmasına rağmen bu karakterlerin insani değerlerini kaybetmemelerine özen gösteren Tim Burton, son filmi "Büyük Gözler"de; 1950'li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane'in (Amy Adams), eşi Walter Keane (Christopher Waltz) ile yaşadığı güç mücadelesini sinemaya aktarıyor.

"Asabiyim Ben"

Damian Szifron'un yönettiği ve Ricardo Darin, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia, Dario Grandinetti, Erica Rivas, Maria Marull, Monica Villa ile Rita Cortese'in oynadığı filmde, intikamla ilgili altı farklı trajikomik hikaye anlatılıyor.

"Öfke ile yoğrulmuş bir toplumda, aşklar, nefretler, intikamlar. Satın alınan şereflerin gölgesinde kanunların çaresiz bıraktığı insanların öfkesi ve tepkisi. Yolsuzluğun ve karmaşanın kol gezdiği bir ülkede, muhteşem düğünler, öç ve ölüm danslarının" işlendiği film, ağlanacak haline gülen bir toplumun gerçekliğini gözler önüne seriyor.

"Lazarus Etkisi"

Mark Duplass, Olivia Wilde, Donald Glover ile Evan Peters'in oynadığı filmin yönetmenliğini David Gelb yaptı.

Korku ve gerilim türündeki filmin konusu şöyle:

"Bir grup araştırmacı, ölen insanları yeniden diriltmeyi başaran bir proje üzerinde çalışmaktadırlar. Bu projelerini tüm dünyaya duyurmaya çalışan ekibin hevesi, bulundukları üniversitenin dekanının, gizli deneylerini öğrenmesiyle birlikte kursaklarında kalır. Proje sona erdirilirken projeye dair tüm kayıtlar da ellerinden alınır. Fakat ekip üyeleri kolay kolay pes etmeye niyetli değildir ve deneyi yeniden uygulamaya karar verirler. Ne yazık ki bu uygulama sırasında işler ters gider. Araştırmacılardan biri olan Zoe ölür ve tüm ekip yıkılır. Bu ölümü kabullenemeyen ekip üyeleri, Frank'in de kendilerini zormalasıyla deneyi gerçek bir insan üzerinde uygulama kararı alırlar. Bu defa denek Zoe olur ve deney sayesinde genç kadın yeniden hayata döner; fakat karakteri tamamen değişen genç kadın, tüm ekip üyelerinin kabusu olmaya başlar."

"Love, Rosie"

Cecelia Ahern'in "Where Rainbows End" adlı çok satan romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Christian Ditter üstlenirken Sam Claflin ve Lily Collins başrolleri paylaşıyor.

Romantik komedi türündeki film, hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan ilişkiler, evlilikler ve boşanmaları konu alıyor.

" Havana'ya Dönüş"

Kübalı edebiyatçı Leonardo Padura'nın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Altın Palmiyeli sinemacı Laurent Cantet üstlendi.

Cantet'in senaryosunu François Crozade ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerini Isabel Santos, Jorge Prugorria, Fernando Hechevarria, Nestor Jimenez, Pedro Julio Diaz Ferran ile Carmen Solar paylaşıyor.

Beş eski dostun hayatının önemli dönüm noktalarını izleyiciyle paylaştığı film, bu kişilerin geçmişle hesaplaşmasını da ortaya koyuyor.

"Chappie"

"District 9" ve "Elysium" başarılı yapımlara imza atan Neill Blomkamp'ın yönettiği filmin başrolünde Sharlto Copley, Dev Patel, Jose Pablo Cantillo ile Hugh Jackman oynuyor.

Yakın gelecekte geçen bilim-kurgu ve aksiyon içerikli filmin konusu şöyle:

"Baskıcı mekanik robotlardan oluşan polis güçleri görev yapmaktadır. Ancak insanlar onlara karşı koymaya başlar. Bu robot polislerden birisi çalınarak yeni bir program yüklenir ve böylece ilk kez kendisi adına düşünen ve hisseden "Chappie" adlı robot ortaya çıkar. Ancak kısa zamanda "Chappie" düzene ve insanlığa karşı büyük tehdit olarak görülmeye başlar ve yetkililer onu durdurmak için her şeyi göze alırlar."

Filmin başrolündeki yapay zekayla vicdan kazandırılmış bir Scout olan "Chappie"yi Sharlto Copley canlandırıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Yüz binlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılan tespih otomobil fiyatına satıldı