Bu Haftasonu Salon’dayız! - Son Dakika

Bu Haftasonu Salon’dayız!

15.04.2011 00:39
Bu Haftasonu Salon’dayız!, System.String[]

Salon'da Bu Hafta Sonu Kaçırılmayacak İki Konser Var

Gevende Bir Kez Daha Salon Sahnesi'nde

15 Nisan Cuma, saat 22.00

Türkiye alternatif sahnesinin sevilen ismi Gevende, Kasım ayında yayımladığı Sen Balık Değilsin Ki adlı ikinci albümünün tanıtım konserinin ardından bir kez daha Salon'da hayranlarıyla buluşacak. Gerek Türkiye'de gerekse yurtdışındaki önemli müzik etkinliklerinde verdikleri konserlerdeki performanslarıyla dikkat çeken Gevende, 15 Nisan Cuma akşamı saat 22.00'da Salon'da…

İlk albümü Ev'den bu yana uluslararası müzik arenasında önemli bir mesafe kat eden Gevende yakın zamanda dünyadaki en önemli üç müzik fuarından biri olan Popkomm'a davet edilerek Berlin'de bir konser de vermişti. İlk albümleri Türkiye dışında da dağıtılmaya başlanarak dünya üzerindeki önemli dijital dağıtım ağlarına da dâhil oldu. İkinci albümü Sen Balık Değilsin Ki'yle de beğeni toplayan Gevende'nin, konser biletleri 25 TL ve 15 TL (öğrenci) üzerinden satılıyor.

Irlandalı Indıe-Rock Grubu Vıllagers İlk Kez Türkiye'de

16 Nisan Cumartesi, 22.00

Canlı performansları The New York Times tarafından U2, Leonard Cohen ve The Frames'e benzetilen İrlandalı indie-rock grubu Villagers, 16 Nisan Cumartesi akşamı Salon sahnesinde olacak. Grup, geçtiğimiz sene yayımlanan ikinci albümleri Becoming a Jackal için düzenlenen Avrupa turnesi kapsamında ilk defa İstanbul'a gelerek hayranlarıyla buluşacak.

Karanlık ve melankolik hikâyelerin arasından hayata dair sözler fısıldayan Villagers, 2009 yılında yayımlanan ilk albümleri Hollow Kind'dan bu yana Avrupa ve Amerika'da giderek yükselen bir ilgiyle karşılandı. İlk şarkısını akşamdan kalma bir ruh haliyle yazdığını anlatan solist Conor J. O'Brien, müziklerini "çok fazla süslenmemiş, akustiğe dayanan epik bir fısıltı" olarak nitelendiriyor.

Şimdiye dek Tracy Chapman, Neil Young ve Tindersticks gibi isimlerle turneye çıkan Villagers konserinin bilet fiyatları 30 TL ve 20 TL (öğrenci). Ayrıca, www.facebook.com/NokiaTurkiye adresinden yayınlanacak sorulara doğru yanıt verenler Villagers konserine davetiye kazanma ve grup üyeleri ile tanışma şansını yakalayabilecekler.

Salon konserlerinin biletleri, Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden satılıyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir. Lale Kart sahipleri bilet alımlarında %25'e varan özel indirimlerden yararlanabilirler. Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için www.saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Bu Haftasonu Salon’dayız! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Sözen, Alya karakterini oynadığı Kırmızı Oda dizisine veda etti Korona kurallarının hiçe sayıldığı gece kulübüne polis baskını Eşi tarafından vurulan genç kadın 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Çin'in "Koronavirüsün çıkış noktası Vuhan değil" iddiasına DSÖ'den yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Tayvan parlamentosunda milletvekilleri birbirlerine bağırsak attı Cüneyt Özdemir, Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi: 5 tane galericiyle baş edemiyorsun, Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın? Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak