Son Dakika Haberleri: Phillip Cocu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a Takımı Düzlüğe Çıkaracağının Sözünü Verdi

Phillip Cocu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a Takımı Düzlüğe Çıkaracağının Sözünü Verdi

3 ay önce

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, Başkan Ali Koç'la yaptığı görüşmede takımı düzlüğe çıkaracağının sözünü verdi, göreve devam etti.

Fenerbahçe'de arka arkaya alınan kötü sonuçlar ve etkisiz futbola rağmen Başkan Ali Koç, teknik direktör Phillip Cocu'yu görevden almadı. Ancak bir kriz yaşanması halinde de B planı yapılıyor. İlk planda Hollandalı teknik adamın ilk yarının sonuna kadar göreve devam etmesi ve nihai kararın burada verilmesi kararlaştırıldı.

Cocu ile yapılan görüşmelerde kullandığı ifadeler ve başarıya olan inancı da takımın başında kalmasında etkili oldu.

TAKIMI AYAĞA KALDIRACAĞINA İNANIYOR

Takıma ve kendisine inandığını belirten 46 yaşındaki çalıştırıcının; mücadeleci ve inançlı tavrı dikkat çekti. Tecrübeli hoca, hazırlık dönemi ve devamında yaşanan değişimlerin takımın sorun yaşanmasına sebep olduğunu belirtti. Cocu, artık tek ihtiyaçlarının, aynı takımda ısrar edip, sistemi oturtmak olduğunu söyledi.

Beşiktaş ve Başakşehir maçlarındaki oyunun ilerisi için umut verdiğini kaydeden Cocu, birçok kez bu tip zorlu durumlarla karşılaştığını, bunların çoğundan başarıyla çıktığını aktarıp aynısını şimdi de yapacağını kaydetti.

AMACI BARCELONA'NIN BAŞINA GEÇMEK

Deneyimli teknik adamın Fenerbahçe performansı kariyeri açısından da önemli. Ülkesinde çok yakından takip edilen Cocu'nun ilerleyen dönemdeki hedefi eski kulübü Barcelona olmak üzere dünyanın en önemli yerlerinde görev yapabilmek.

Bunun için de Fenerbahçe'de başarısız olmak istemiyor. Kariyerinin kırılma noktalarından birinde olduğunu düşünen Hollandalı, sonuna kadar mücadele edip PSV'de olduğu gibi sonunda başarıya ulaşacağına düşünüyor.

12 MAÇTA 3 GALİBİYET ALABİLDİ

Phillip Cocu'nun Fenerbahçe'deki rakamları kariyerinin de en kötü dönemini ortaya çıkardı. Hollandalı çalıştırıcı, 12 resmi maçta sadece 3 kez kazanabilirken, 6 yenilgi aldı. 3 de beraberlik gören Cocu, kötü bir tablo yaşadı.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


"Korkuyorum" Diyen Fatih Portakal Hakkında Bir Suç Duyurusu Daha! Bakan Albayrak'tan Altını Olanlara Müjde! Pazartesi Günü Başlıyor

TSK'nın PKK'ya Yönelik Hava Operasyonu, Irak'ı Rahatsız Etti