Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz! - Son Dakika

Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz!

18.02.2012 02:00
Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz!, System.String[]

O sadece 2,5 cm uzunluğunda ve bu sayede dünyanın en küçüğü olmayı çoktan hak etti bile.

Sık renk değiştirme yeteneğiyle bilinen bukalemunun, kuyruklu sürüngenler takımında ayrı bir yeri vardır. Bağlı olduğu bukalemungillerin Afrika, Madagaskar , Hindistan, Akdeniz kıyıları ve İspanya'nın güneyinde yaşayan 80' den fazla türleri vardır. Ancak en son yakalanan bir tür herkesi şaşkına çevirdi.

Adeta fotoğraf hilesi gibi duran bu kare tamamen orjinal. Söz konusu parmağın ucunda duran hayvan ise bir bukalemun. Zaten yapısı gereği bulunduğu yere rengi açısından ayak uydurabilen bu hayvan 2, buçuk santimetrelik boyu sayesinde görülmesine neredeyse imkan yok.

Bukelamunlar renklerini değiştirme özelliğiyle tanınırlar ve bu özelliklerini düşmanlarından korunmak için kullanırlar. Ama bu ufaklığın böyle birşeye ihtiyacı bile yok, çünkü o sadece 1 inç (2,5 cm) uzunluğunda...

Normalde zaten kolay kolay görünemeyecek bu bukalemun türü, herhalde bir de renk değiştirirse yakalanmak gibi bir kaygısı hiç olmayacaktır.

Daily Mail'in haberine göre bu küçük arkadaşımız sadece Madagaskar'da bulunuyor ve bu türe verilen isim Brookesia micra. Tür şu an için gezegendeki en küçük sürüngen olarak kabul ediliyor.

Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz!
Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz!
Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz!
Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Güncel Bu Kadar Küçüğünü Görmediniz! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Milyonlarca vatandaşa dev destek geliyor! İşte 2021 bütçesinin detayları 64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Kontrolden çıkan otomobilin altında kalmaktan kıl payı kurtulan adam: Azrail ile karşı karşıya geldim Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Başını taşla ezip öldürdüğü komşusunun cesedini metrelerce yükseklikten aşağıya attı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti