Son Dakika Haberleri: Hakkari'de Yürüyüşe Çıkan Öğrenciler, Bölgede Benzeri Olmayan Bir Mağara Buldu

Hakkari'de Yürüyüşe Çıkan Öğrenciler, Bölgede Benzeri Olmayan Bir Mağara Buldu

29 gün önce

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde yürüyüş gerçekleştiren öğrenciler, bölgede benzeri olmayan bir mağara buldu. Öğrenciler, içerisinde sarkıt ve dikitler bulunan mağaranın turizme kazandırılmasını istiyor.

Hakkari'ye bağlı Yüksekova ilçesinin terörden temizlenen Dağlıca bölgesine yürüyüş gerçekleştiren öğrenciler, içerisinde sarkıt ve dikitler bulunan mağara buldu. Öğrenciler, bölgede benzeri olmayan mağaranın turizme kazandırılması gerektiğini söyledi.

ÖĞRENCİLER TURİZME KAZANDIRILMASINI İSTEDİ

Yüksekova ilçesinin Esendere beldesindeki Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'ne üye 21 öğrenci, terörden temizlenen Dağlıca bölgesinin Yeşiltaş köyüne doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Güvenlik güçlerinin bölgede huzur ortamını sağlamasıyla birlikte ilçeye 50 kilometre uzaklıktaki köye yapılan yürüyüşte, dağcı öğrenciler içerisinde sarkıt ve dikitler bulunan mağara buldu. Mağarayı gezen dağcı öğrenciler, doğal güzelliğe hayran kaldı. Öğrenciler, bölgede benzeri olmayan mağaranın turizme kazandırılmasını istedi.

Öğrencilerin bulduğu mağaradan görüntüler;
Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı "İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu

Merve Boluğur, Havuz İçerisindeki Doğal Haliyle Hayran Bıraktı