Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak - Son Dakika

Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak

02.01.2012 13:08
Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak, System.String[]

Kuşadası'nda kış ve kongre turizminin lokomotifi olarak görülen Kuşadası Kongre Merkezi'nin (KOMER) inşaatının tamamlanarak, gelecek nisan ayında, bin 700 doktorun katılacağı Ulusal Tıp Kongresi'ne evsahipliği yapılacağının açıklanması turizmciler arasında heyecan yarattı.

Kuşadası'nda kış ve kongre turizminin lokomotifi olarak görülen Kuşadası Kongre Merkezi'nin (KOMER) inşaatının tamamlanarak, gelecek nisan ayında, bin 700 doktorun katılacağı Ulusal Tıp Kongresi'ne evsahipliği yapılacağının açıklanması turizmciler arasında heyecan yarattı. Kongre turizminde gelir düzeyi yüksek gruplara hizmet verilmesi nedeniyle, turistik tesislerin de yeterli hale getirilmesi gerektiğini savunan turizmciler, "Kuşadası, KOMER sayesinde kış turizminde lider olur" görüşünde birleşti.

KOMER'in Kuşadası turizmine büyük bir ivme, canlılık ve katma değer kazandıracağını söyleyen Sürmeli Efes Otel Genel Müdürü Sadun Alp, ek tesislerin yapımının da gündeme gelmesi gerektiğini vurguladı. Alp, "Kongreler çoğunlukla kış aylarında yapıldığı için açık tesislerin ve yatak sayılarının da yeterli olması gerekir. KOMER'in dünyada yapılacak büyük kongrelerin takvimine girmesinden önce bu sorunun çözülmesi gerekiyor. Eksikler giderilirse Kuşadası bu konuda lider olur" dedi.

Beş yıldızlı Korumar Otel'in Genel Müdürü Tacettin Özden de KOMER'in kış turizmini olduğu kadar, yaz turizminin kalitesinin yükselmesine olanak tanıyacağını belirtti. Kongrelerin özellikle turistik tesislerin doluluk oranlarının düşük olduğu dönemde yapıldığını hatırlatan Özden, "KOMER'in hizmete girmesiyle turizm sezonu uzar. Tüketim gücü yüksek olanların ülkemize, Kuşadası'na gelmesini sağlar. Kongreye gelen insanların harcama limiti fazladır. Tesislerin, esnafın karı artar. En önemlisi de bölgenin tanıtımına ciddi katkı sağlar. KOMER Kuşadası'nı kongre turizminde lider yapar" diye konuştu.

Öte yandan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, geçen mart ayında Kuşadası'na yaptığı ziyarette Pamucak Sahili'nde yeni oteller yapılmasının planlandığını açıklamıştı.

50 BİN METREKARELİK MERKEZ

Kuşadası'nda 1 milyon metrekareyi aşkın alandan oluşan Kongre Vadisi'nde KOMER'in 50 bin metrekarelik kapalı alanı olacak. Merkezde, 3 bin 415 kişilik oditoryum, bin 915 kişilik kongre salonu, 830 kişilik konferans salonu, 20 çeşitli kapasitede toplantı salonları, 2 sinema salonu, fuar ve sergi alanları, özel yemek salonları, kafeterya, bar, çevirmen odaları ve otopark gibi üniteler yer alacak. - Aydın/ Kuşadası

Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak
Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak
Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak
Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Bu Merkez, Kuşadası Turizminin Lokomotifi Olacak - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil'e imza töreninde Arda Turan soruldu: Çok yetenekli bir kardeşimiz Altının kilogramı 436 bin 500 liraya geriledi MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Burak Yılmaz'ın sözlerine Mesut Özil'den yanıt: İnşallah Türkiye'yi güzel temsil eder Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı