"Bu Olayın Takipçisi Olacağız" - Son Dakika

"Bu Olayın Takipçisi Olacağız"

01.01.2012 22:11

Kılıçdaroğlu, Uludere'de hayatını kaybeden 35 kişinin taziyesine giderek ailelerine başsağlığı diledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uludere'de hayatını kaybeden 35 kişinin taziyesine giderek ailelerine başsağlığı diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van ziyaretinden sonra Şırnak'ın Uludere ilçesinde hayatını kaybeden 35 vatandaşın taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretinde bulunan Kılıçdaroğlu, bu olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Yaşanan bu acıların hepimizin ortak acısıdır diyen Kılıçdaroğlu, onun için buraya geldiklerini ifade etti. Kemal Kılıçdaroğlu şöyle dedi: "Onlar bizim evlatlarımız, bizim çocuklarımızdır. O çocuklara sahip çıkmak hepimizin görevidir. Onlar, hak etmedikleri şekilde hayatlarını kaybettiler. Bunun takipçisi olacağız. Böyle 35 yurttaşımızın göz göre göre hayatını kaybetmesi kolay affedilecek bir olay değildir. Bu olayın TBMM'de ve başka alanlarda da takipçisi olacağız, ta ki olay aydınlatılıncaya kadar."

Önce acılı ailelere, buradaki bütün vatandaşlara ve tüm yurttaşlara başsağlığı dilediklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Acınızı paylaşıyorum. Burada olmaktan ötürü sizlerle mutluluğumu da ifade etmek istiyorum. Acılar, bazen toplumların kaynaşmasına yol açar. O acılar, toplumun her kesiminde duyulan acılardır. Nasıl sevinçlerimizde berabersek, acılarımızda da beraber olacağız. Acılarımızı, bölüşeceğiz, paylaşacağız ki daha az hissedelim. Bir ozanımızın dediği gibi, 'acıyı bal eyledik'. Acıyı yeri geldiğinde bal eyleyeceğiz, ama mutlaka bunların sorumlularının bulunup ortaya çıkarılmalarını sağlayacağız." diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında kalabalığın içinde bir grup tarafından zaman zaman 'katil Erdoğan' sloganların atılması dikkat çekti. İlk olarak taziye çadırındaki erkeklere ellerini sıkarak başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu, daha sonra taziye çadırından çıkıp kadınların bulunduğu bölüme giderek başsağlığı diledi. Taziye ziyaretinde Kemal Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu ve bazı milletvekilleri de eşlik etti.

 Bu Olayın Takipçisi Olacağız

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Bu Olayın Takipçisi Olacağız' - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 'aşıda dolandırıcılık' uyarısı: SMS'le gelen linke tıklamayın Galatasaray, Feyenoord'lu Nicolai Jörgensen'i transfer etmeyi planlıyor Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Rusya genelinde binlerce muhalif Navalny için sokaklarda İlk milli fırkateyn İstanbul'un denize indirilme talimatını, Hulusi Akar'ın eşi verdi Türkiye için tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla ilk milli fırkateyn denize indirildi Serdar Ortaç'tan tepki çeken itiraf! Kredisini ödeyemeyince devlet bankası borcunu 8 ay ertelemiş Dünyanın en tatlı hırsızı! Her gün poğaçalar eksiliyordu, hırsız 'Nandu' çıktı