Bu Reklam İspanya'yı Karıştırdı! - Son Dakika

Bu Reklam İspanya'yı Karıştırdı!

Fransız televizyonunda yayınlanan bu animasyon video, İspanyolları çileden çıkardı.

İspanyol Tenis Federasyonu (RFET), dünyanın iki numaralı tenisçisi Rafael Nadal ve diğer İspanyol sporcuların doping kullandıklarını ima eden animasyon filmden dolayı Fransız Canal Plus televizyonuna dava açmaya hazırlanıyor.

RFET, Canal Plus'u 'Les Guignols' (Kuklalar) adlı bir komedi programında 'kabul edilemez ve zarar verici' göndermelerde bulunmak, federasyonun amblemini ve anagramını kullanmakla suçladı.

Söz konusu videoda doping kullandığı gerekçesiyle unvanı elinden alınan ve iki sene men cezası alan İspanyol bisikletçi Alberto Contador hatırlatılıyor. Daha sonra Rafael Nadal'ın, arabasının deposunun benzin yerine kendi idrarıyla doldurduğu görülüyor. Dopingli idrarla saatte 280 kilometre hıza ulaşan araç, polis tarafından durduruluyor ve Nadal'a ceza yazılıyor.

İspanyolları çok kızdıran skecin arka fonunda Enrique Iglesias'ın I Like How It Feels müziği çalıyor. Les Guignols skeci, İspanyol spor federasyonlarının ambleminin ortasında "İspanyol sporcular tesadüf eseri kazanmıyor." yazısıyla bitiyor.

Tenis Federasyonu Başkanı José Luis Escañuela kızgınlığını twitter hesabından belli ederken, Fransız Canal Plus televizyonuna karşı harekete geçeceklerini yazdı. RFET'ten yapılan resmi açıklamada ise Canal Plus'a federasyon logosunu kullanmasından ve "İspanyol sporcular tesadüf eseri kazanmıyor" sözlerinden dolayı dava açılacağı belirtildi.

Bu Reklam İspanya'yı Karıştırdı!

Haber Yayın Tarihi: 08.02.2012 17:53 - Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Bu Reklam İspanya'yı Karıştırdı! - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Aleyna Çakır'ın ölümündeki baş şüpheli Ümitcan Uygun neden tutuklanmadı? Çakır ailesinin avukatı her şeyi açıkladı Para için babasını öldüren evlat, kendisini 3. kattan aşağı bıraktı İstanbul Üsküdar'daki iki büfe yıkılıyor! İşletmeciler tepkili Park halindeki araca 32 dakika boyunca zarar veren trans birey, araçta 37 bin lira zarara yol açtı Kamu kurumlarına girişlerde HES kodu uygulaması bugün resmen başladı Alacaklısının çocuklarını kaçırıp pencereye kelepçeledi! Yetmedi, yolladığı fotoğraflarla babayı tehdit etti Sahibinin başında bıçakla beklediği ineği sucuk olmaktan itfaiye ekipleri kurtardı 8 kentte gök gürültülü sağanak yağış görülecek