"Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun" - Son Dakika

"Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun"

07.09.2012 20:59

Serbest bırakılan Bodrum Belediye Başkanvekili CHP'li Dursun Göktepe 'Memleketine hoşgeldin Kocadon' sözleri ile karşılandı.

Bodrum Belediyesi'ne yönelik "İhaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" iddialarıyla düzenlenen operasyon kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, aralarında eski Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da bulunduğu 8 kişi, tahliye oldu.

Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mehmet Kocadon, Haluk Aytı, Onur Çevik, Oktay Baysal, Niyazi Doğan, Yüksel Aslan, Saim Görgülü ve Vahit Kara'nın yakınları, cezaevi önünde tahliye işlemlerinin tamamlanmasını bekledi.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından cezaevinden çıkan Kocadon ve diğer kişiler, yakınlarına sarılarak hasret giderdi.

Mehmet Kocadon, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, tek suçlarının Bodrum'a hizmet etmek olduğunu söyledi.

Bugünden sonra daha güçlü bir şekilde Bodrum'a hizmet vermek için çalışacağını belirten Kocadon, "Kaldığımız yerden hizmet etmeye devam edeceğiz. Bodrum'u yeniden inşa edeceğiz" dedi.

Kocadon ve beraberindekiler, daha sonra yaklaşık 100 araçlık konvoyla Muğla'dan Bodrum'a doğru yola çıktı.

-Olay-

Bodrum Sulh Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararı ile 28 Mayıs'ta Bodrum ve İzmir'de 15 ayrı yere Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince eş zamanlı düzenlenen operasyonda "İhaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" iddialarıyla gözaltına alınan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Özsert, Bodrum Belediyesi İmar Servisi Müdürü Haluk Aytı, Fen İşleri personeli Onur Çevik, işletmeci Oktay Baysal, iş takipçisi Niyazi Doğan, turizmci Yüksel Aslan, elektrikçi Saim Görgülü ve müteahhit Vahit Kara tutuklanmıştı.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlayan sanıklardan Mehmet Kocadon, Haluk Aytı, Onur Çevik, Oktay Baysal, Niyazi Doğan, Yüksel Aslan, Saim Görgülü ve Vahit Kara'nın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verilmişti.

Muhabir: Utku Uçrak

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - MUĞLA

 Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun' - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Sivasspor, deplasmanda Villarreal'e 5-3 mağlup oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar