"Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun" - Son Dakika

"Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun"

08.09.2012 04:21

Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Cevat Şakir Caddesi'nde belediyenin zabıta kamyoneti üzerinde şehir merkezine giren Kocadon, bu mesafeyi güçlükle kat edebildi.

Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Cevat Şakir Caddesi'nde belediyenin zabıta kamyoneti üzerinde şehir merkezine giren Kocadon, bu mesafeyi yaklaşık 45 dakikada güçlükle kat edebildi. Bodrum belediye meydanına asılan dev Kocadon fotoğraflı 'Hoşgeldin efelerin efesi, seni çok özledik' yazılı pankart ile Zülfü Livaneli'nin 'Ey Özgürlük' isimli şarkısı dikkat çekti.

Bodrum Belediye Başkanvekili CHP'li Dursun Göktepe'nin 'memleketine hoşgeldin Kocadon' sözleri ile mikrofonu alan ve alandakilere seslenen Kocadon şunları söyledi:

"Yüz gün sonra siz Bodrumlularla tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu sevgiye bu tutsaklık feda olsun. Sizleri, Bodrumluları ve ailemi üzecek hiçbir şey yapmadım. Üç buçuk yıl neredeyse 24 saat ben ve arkadaşlarım alnımızın teriyle çalışarak Bodrum'u bu günlere getirdik. İçişleri Bakanlığı beni görevden aldı. Bu sevgiye bu halkıma 5 koltuk feda olsun. Bana koltukların değil, gönüllerin başkanı olmak yeter. Bu nedenle 100 günlük mapusluk sizlere helal ediyorum. Bodrum'a hizmet etmeye devam edeceğim. Bu günlerde şehitlerimiz var acımız büyük bu nedenle davul zurna çalmayalım, eğlenmeyelim, bu kutlamayı başka bir zamana bırakalım."

Bu arada tahliye edilişi sırasında elinde basket topu ve tenis raketi bulunan Kocadon'un cezaevinde spor yaptığı ve mahkum arkadaşlarının hatıra için basketbol topunu imzaladıkları öğrenildi.

 Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun
 Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun
 Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Bu Sevgiye, Bu Tutsaklık Feda Olsun' - Son Dakika


Son Dakika

Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Almanya'da otomobil kalabalığa daldı: 1 ölü, 3 ağır yaralı Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı