Engin Alkan'da, Bu Sezon Kürk Mantolu Madonna'da Oynayacak! - Son Dakika

Engin Alkan'da, Bu Sezon Kürk Mantolu Madonna'da Oynayacak!

19.09.2018 10:14
Engin Alkan'da, Bu Sezon Kürk Mantolu Madonna'da Oynayacak!, System.String[]

Türkiye okurunun başucu kitabı Kürk Mantolu Madonna; geçtiğimiz sezon Türkiye'de ilk defa tiyatro oyunu olarak seyirci karşısına çıktı.

Günümüz Türkiye tiyatrosunun başarılı yönetmenlerinden Engin Alkan'ın sahneye uyarlayıp yönettiği oyunun başrollerini Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur, Lila Gürmen, Sacide Taşaner paylaşırken, Kayhan Yıldızoğlu da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Geçtiğimiz sezon Menderes Samancılar'ın oynadığı "Raif Efendi" rolünü ise bu sezon oyunun yönetmeni Engin Alkan oynayacak. 26 Eylül Çarşamba günü Uniq İstanbul sahnesinde seyirciyle buluşmaya hazırlanan oyun, Anadolu'nun işgali sırasında babası tarafından müttefik Almanya'ya gönderilen Raif'in, ressam Maria Puder'le Berlin'de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesini anlatıyor. Bir yandan benliğimizin en karanlık noktalarına ışık tutarken, bir yandan da ruhumuzun onu tamamlayan bir başka ruhla karşılaştığında nasıl tutkuyla bağlandığını, en sıradan insan yaşamının bile nasıl derin bir anlama bürünebildiğini gözler önüne seriyor.

Engin Alkan'da, Bu Sezon Kürk Mantolu Madonna'da Oynayacak!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Engin Alkan'da, Bu Sezon Kürk Mantolu Madonna'da Oynayacak! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Terör örgütü PKK üyesi 3 terörist örgüte gönderilen 2 milyon dolarla yakalandı Evdeki eşyaları camdan atıp komşulara cinsel organını gösteren adam, iki saat sonra soyunup intihara kalkıştı Evli ve üç çocuk babası şahıs mezarlıkta ölü bulundu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarsa da vatandaş dışarı akın etti, İstanbul'da trafik yoğunluğu %76'yı buldu 'Tecavüzcü Coşkun' lakaplı Coşkun Göğen'e ilginç soru: O sahnelerde kadın oyunculara karşı bir şey hissettiniz mi? Eminönü'ndeki yoğunluğu anlatan muhabire canlı yayında küfür! Apar topar yayından çıktılar Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı Esra Erol'un programında fuhuş çetesini çökerten Zeynep, tehdit mesajı almaya başladı