Bu yıl en fazla okul öncesi öğretmeni atanacak - Son Dakika

Bu yıl en fazla okul öncesi öğretmeni atanacak

03.07.2022 14:48
Bu yıl en fazla okul öncesi öğretmeni atanacak

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapacakları 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı.

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapacakları 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı. Buna göre, en fazla atanacak öğretmen branşı 7 bin 503'le okul öncesi öğretmenliği oldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Özer, katıldığı bir televizyon programında, 20 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıkladı. Bu kapsamda en fazla atama yapılacak ilk 5 branş sırasıyla, 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1250 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği, 1218 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi ve 1004 kontenjanla ilköğretim matematik öğretmenliği oldu.


YORUMLAR
500
Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Aile Okulu Tanıtım Programı'nda konuştu Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Özer, 'Aile Okulu Tanıtım Programı'nda konuştu Açıklaması EMİNE ERDOĞAN: GÜÇLÜ AİLELER TOPLUMLARIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ OLUŞTURUR EMİNE ERDOĞAN: GÜÇLÜ AİLELER TOPLUMLARIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ OLUŞTURUR Milli Eğitim Bakanı Özer, Sakarya'da belediye ile iş birliği protokolü imzaladı Milli Eğitim Bakanı Özer, Sakarya'da belediye ile iş birliği protokolü imzaladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bu yıl en fazla okul öncesi öğretmeni atanacak - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement