Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor - Son Dakika

Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor

18.12.2018 10:06

Eskişehir'de bulunan gizemli bir yolda vitesi boşa alınan araçlar, fizik kurallarını adeta hiçe sayarak yokuş yukarı çıkıyor. Araçlar yol boyunca yaklaşık 100 metre yokuş yukarı çıkarken, deneyip başaranlar şaşıp kalıyor.

Eskişehir'in Kavacık Mahallesi'nde bulunan gizemli bir yolda vitesi boşa alınan araçlar, fizik kurallarını adeta hiçe sayarak yokuş yukarı çıkıyor. Araçlar yol boyunca yaklaşık 100 metre yokuş yukarı çıkıyor. Gelip deneyenlerin çoğu başarılı olmasa da deneyip başaranlar şaşıp kalıyor.

ARAÇLAR, 100 METRE YUKARI ÇIKIYOR

Yol hakkında farklı rivayetlerin düşünüldüğü mahallede, fizik kurallarına aykırı meydana gelen olayın sırrı çözülemiyor. Eskişehir'e yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan gizemli yolda vitesi boşa alınan araçların kendiliğinden yokuş yukarı çıktığını görenler yaşanan manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Vitesi boşa alınan araçlar yol boyunca yaklaşık 100 metre yokuş yukarı çıkıyor. Araçlar yokuş aşağı inerken ise boş vites konumundayken bir müddet sonra yavaşlıyor ve el freni kullanılmadan sabit bir şekilde durabiliyor. Telefon yardımıyla su terazisi uygulaması kullanıldığında da terazi, yokuşu rampa aşağı olarak eğimli gösteriyor. Eşine ender rastlanan olayın nedeni kimine göre mahallede bulunan bir yatırdan dolayı kimine göre de manyetik enerji sebebiyle gerçekleştiği söylense de bilimsel açıdan sırrı çözülememiş durumda.

"ANKARA'DAN BİLİRKİŞİLER GELDİ"

"Rampadan aşağı doğru aracı saldığınızda belli bir mesafeden sonra yolun ortalarında araç kendi kendine geri sarmaya başlıyor"

Konuyla ilgili mahalle sakinlerinden Okan Aktaş, yolda yaşanan olayın tam olarak neden olduğunun bilinmediğini söyledi. Aktaş, "Bu bölge üzerinde rampadan aşağı doğru aracı saldığınızda belli bir mesafeden sonra rampanın ortalarında araç kendi kendine geri sarmaya başlıyor. Azımsanamayacak bir mesafede de geri çıkıyor. Başta pek bilinmezdi burası daha sonrasında Ankara'dan bilirkişiler geldi, burada ölçümler yapıldı. Sonrasında burası bilinmeye, duyulmaya başladı. Köylüler de tam olarak bir bilgi sahibi değil ama söylenilene göre buradaki bir eğim farkından dolayı diyorlar, ama başkaları da yatır vardı veya farklı bir şeyi öne sürüyorlar. Tam olarak ne olduğunu bilen yok burada" diye konuştu.

"DENEYENLER ÇOK ÇOK ŞAŞIRIYOR"

İlk defa deneyenlerin çok şaşırdıklarını aktaran Aktaş, "İlk defa deneyenlerin çoğu yerini bulamıyor. Çünkü belli bir mesafe içerisinde işliyor. Çoğu geliyor, randıman alamıyor. Randıman derken yani sonuç alamıyor. "Yok öyle bir şey" diyor gidiyor. Tabi ilk defa deneyenler çok çok şaşırıyor. Çok enteresan bir olay. Bir aracın rampa aşağı salınıp sonrasın da vitesi boş bir şekilde rampa yukarı çıkması çok enteresan bir olay bence" ifadelerini kullandı.

Okan Aktaş
Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor
Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor
Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor
Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor
Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bu Yolda Fizik Kuralları İşlemiyor! Boşa Alınan Araçlar, Yokuş Yukarı Çıkıyor - Son Dakika


YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Polisin 'dur' ihtarına uymadı, 7'nci kez alkollü yakalandı! Ehliyetine 2046 yılına kadar el konuldu 2 kişinin yaralandığı kazada 4 milyonluk araç kullanılmaz hale geldi Fenerbahçe'nin Szalai transferi KKTC'yi karıştırdı! Siyasiler sosyal medyadan birbirine girdi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu