Buca'da 205 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim ve Kitap Desteği - Son Dakika

Buca'da 205 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim ve Kitap Desteği

13.11.2015 08:50
Buca'da 205 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim ve Kitap Desteği, System.String[]

Buca Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına ilçede dar gelirli ailelerin çocuklarına ücretsiz olarak verdiği eğitim kurslarının 6'ncı dönemi başladı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, çocukların derslerine destek sağlayacak kursların açılış töreninde, ders kitaplarını da ücretsiz olarak dağıttı. Eğitime yapılan katkının ülkenin geleceğine yapılan en önemli yatırım olduğunu söyleyen Başkan Piriştina, 4 yılda 4 bin öğrenciye ücretsiz eğitim imkanı sunacak olan Bilgi ve Eğitim Merkezi'nin de (BEM) tamamlanmak üzere olduğunu ve çok yakında açılacağını müjdeledi. Çamlıkule Kültür Merkezi ile Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde verilecek kurslarda bu yıl 205 öğrenci eğitim alacak.

Buca Belediyesi'nin dar gelirli ailelerin çocuklarının derslerine destek olmak için açtığı yardımcı eğitim programında 2015 – 2016 eğitim yılı başladı. Çamlıkule Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış töreninde Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, öğrencilere ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıttı.

"4 YILDA 4 BİN ÖĞRENCİ"

Bu yıl 205 öğrenciye verilecek kursların açılış töreninde öğrencilere seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Geleceğimiz sizlerin elinizde. Paramızın, yüreğimizin ve gücümüzün yettiği kadar sizlerin arkasında olacağız. Aileleriniz yükü çok ağır, maddi manevi sizleri okutmaya çalışıyor. Biz de biraz olsun sırtlarındaki bu yükü hafifletelim istedik" dedi. Başkan Piriştina konuşmasında öğrencilere bir de müjde verdi. Geçen yıl temeli atılan ve 4 yılda 4 bin öğrenciye ücretsiz eğitim imkanı sağlayacak Bilgi ve Eğitim Merkezi'nin inşaatında sona yaklaşıldığını söyleyen Piriştina, "Buca, bundan sonraki dönemde 4 katlı bir Bilgi Eğitim Merkezi'ne kavuşacak. Sizin ve sizden sonraki nesillerin eğitimlerini de orada vereceğiz. Hedefimiz 4 yılda 4 bin öğrenciyi üniversite yarışına hazırlamak. Umarım o da Buca eğitim hayatına, Buca'nın geleceğine, dolayısıyla Türkiye'nin geleceğine bir adım olur" diye konuştu.

"Ne mutlu ki eğitim gönüllüsü bir Başkan'la birlikteyiz"

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, "Biz Buca'da eğitim gönüllüsü bir başkanla beraberiz. Buca, şimdiye kadar alışık olmadığı bir başkanlık anlayışı ile yönetiliyor. Ne mutlu sizlere, ne mutlu biz böyle bir başkanla beraber oluyoruz. Böyle ortamları
bulamıyorduk. Şimdi sağolsun başkanımız bize bu ortamları hazırlıyor, bizler de bu imkanlardan yararlanıyoruz" diye konuştu.

Buca'da 205 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim ve Kitap Desteği

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Buca'da 205 Öğrenciye Ücretsiz Eğitim ve Kitap Desteği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ankara'da yarından itibaren resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Kafasını kek makinesine kaptıran işçi hayatını kaybetti Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim