Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul - Son Dakika

Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul

30.07.2016 10:46
Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul, System.String[]

Buca Belediyesi, kentteki okullarda bakım ve tadilat çalışmalarını kapsayan "40 gün 40 gece 40 okul" projesinin 2. etabının startını verdi.

Buca Belediyesi, kentteki okullarda bakım ve tadilat çalışmalarını kapsayan "40 gün 40 gece 40 okul" projesinin 2. etabının startını verdi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "15 Temmuz bize iyi bir ders oldu. Eğitimi yanlış insanların eline bırakırsak sonu hüsran oluyor, facia oluyor" dedi.

Çocukların daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda eğitim alabilmesi amacıyla okulları yenileyen Buca Belediyesi, "40 Gün 40 Gece 40 Okul" projesinin 2. etabını törenle başlattı. Çocukların daha konforlu, sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim görebilmesi için başlatılan çalışmanın ilk yılı olan 2015 yaz tatili döneminde 1.5 milyon liralık bir maliyetle 40 okulun tadilatını gerçekleştiren Buca Belediyesi, 2016 yaz tatilinde yine ihtiyaçları doğrultusunda 40 okulu yenilemek için kolları sıvadı. 1.6 milyon liralık maliyetli projenin 2. Etabı, Dirayet Süren İlkokulu'nda düzenlenen törenle başladı. Törene Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, tören öncesi okulda yapılacak bakım onarım ve tadilat çalışmaları hakkında misafirlere bilgi verdi.

Başkan Piriştina, Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ile birlikte "40 Gün 40 Gece 40 Okul" projesinin ilk harcını karıp, duvar sıvadı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, Buca'daki eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını belirleyip, öğrencilerin daha sağlıklı ortamda eğitim alabilmesi için projeler geliştirip, bakım onarımını gerçekleştiren Buca Belediyesi'ne teşekkür etti.

Bakım onarım seferberliği

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina daeğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu bilinciyle hareket ettiklerini, çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmesi için bakım onarım seferberliği başlattıklarını söyledi. "Eğitime verilen desteği, akıtılan teri çok önemsiyoruz. Eğer daha sağlıklı ortamlarda okur, gelişirsek bizi aydınlık günlerden mahrum etmek isteyecek güçleri engeller, bilinçleniriz. Geçtiğimiz günlerde de aynı projeyi camilerimiz için başlattık. Kısacası kentte yaşayan herkesin yaşamına dokunuyoruz" diye konuşan Başkan Piriştina, tüm çalışmaları yeni eğitim öğretim dönemine yetiştireceklerini de sözlerine ekledi.

"15 Temmuz iyi ders oldu"

Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ise, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın eğitim ve öğretime verdiği destek ve gösterdiği duyarlılığın takdire şayan olduğunu belirtirken,"Çevremizde, dünyamızda kötü olan ne varsa eğitimsizlikten geliyor. Buca Belediyemiz, 40 okulla projeye devam ediyor. Camilerde de aynı projeyi yapıp, camilerin klimalarına kadar her ihtiyacını karşılıyorlar, artarak devam etmesini isteriz. Geleceğimiz olan çocuklara iyi bir eğitim vermeliyiz. İyi insanlar bu işleri üstlenirse yanlış insanları eğitim yuvalarından uzak tutmuş oluruz. 15 Temmuz bize iyi bir ders oldu. Eğitimi yanlış insanların eline bırakırsak sonu hüsran oluyor, facia oluyor. Bunun bedelini 15 Temmuz'daçok ağır ödedik. Dilerim böyle ağır faturalarla bir daha karşılaşmayız" diye konuştu. - İZMİR

Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul
Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul
Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul
Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul
Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Buca'da 40 Gün 40 Gece 40 Okul - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Son Dakika: Türkiye'de 2 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 31 bin 923 yeni vaka tespit edildi Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı