Buca'da eğitime "yeşil" destek - Son Dakika

Buca'da eğitime "yeşil" destek

02.04.2016 10:23
Buca'da eğitime

Buca Belediyesi gelecek nesilleri yeşil ve doğayla buluşturuyor.

Buca Belediyesi gelecek nesilleri yeşil ve doğayla buluşturuyor. Yüzlerce çocuğun eğitim gördüğü Buca Akşemsettin İlkokulu bahçesinin kurak ve kayalık durumu karşısında harekete geçen Buca Belediyesi, alanı toprakla doldurup 150 ağaç dikti. Okul bahçesine çocukların toprakla kucaklaşıp üretim yapabileceği hobi bahçesi de oluşturan Buca Belediyesi gelecek nesillere nefes alabilecekleri alan yarattı. Okul bahçesine çocuklarla birlikte anı ağacı diken Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, geleceğimiz olan çocuklara yönelik yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

Buca Belediyesi ilçedeki eğitim kurumlarının fiziki yapılarını yenileyerek, çocuklarımızın hizmetine sunmaya devam ediyor. Meyilli ve kayalık bir alanda kurulu olan Buca Akşemsettin İlkokulu'nu yeşille ve doğayla buluşturmak için harekete geçen Buca Belediyesi, kayalık alanı toprakla doldurup 150 ağaç dikti. Okul bahçesine minik öğrencilerin toprakla tanışıp, üretim yapabilecekleri hobi bahçesi de kuran Belediye, yüzlerce öğrenci ve velinin yüzünü güldürdü.
Gelecek nesilleri doğa ve yeşille buluşturan çalışma okulda düzenlenen "Çocuklar Okulsuz, okullar ağaçsız kalmasın" etkinliği ile kutlandı. Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur'un da katıldığı törende konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "Geleceğimizi oluşturan çocuklara yönelik yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir" dedi. Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ise Buca Belediyesi'nin ilçede yaptığı yatırım ve faaliyetleri beğeni ile takip ettiklerini belirtti.

Eğitim yuvalarının yeşil bir dokuya kavuşmasını mutlulukla karşılayan minik öğrenciler, çevre ve ağaç sevgisini anlatan şiirler okuyup, doğa konulu dans gösterilerini coşkuyla sahneledi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, gösterilerin ardından öğrencilerle birlikte anı ağaçları dikti.

Buca'da eğitime yeşil destek

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Buca'da eğitime 'yeşil' destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 461,5 liradan işlem görüyor Güne yükselişle başlayan dolar 7,79'dan işlem görüyor Balıkesirspor'da koronavirüs vakaları 19'a ulaştı, ligde 2 maç ertelendi Son Dakika: Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak açıklama: Asgari ücret belirlenirken geçim şartları dikkate alınmalı İBB Başkanı İmamoğlu İngiliz gazetesine haber oldu: Erdoğan tedirginliği var Kendisini reddeden kadını, üvey babasıyla birlikte olduğunu duyunca benzin döküp yaktı Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor! Peki nereler açık, ulaşım nasıl sağlanacak? İşte detaylar Çorumlu çiftçinin tarlada bulup 100 bin TL'ye satışa çıkardığı taş vaftiz teknesinin sırrı çözüldü