Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı - Son Dakika

Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı

16.10.2018 11:41
Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı, System.String[]

Roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi’nde hizmet veren Buca Belediyesi Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi önce model, şimdi de ödüllü oldu.

Roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi'nde hizmet veren Buca Belediyesi Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi önce model, şimdi de ödüllü oldu. İşlevi ve donanımıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından model alınan atölye, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Yerel Yönetimler Ödülleri'nde de eğitim, gençlik ve spor kategorisinde ödüle layık görüldü.

Buca Belediyesi'nin Roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi'nde hizmet açtığı Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi yoğun ilgi görüyor. Donanım ve kurslarıyla roman vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap veren atölyenin sınıfları, her gün genç yaşlı yüzlerce vatandaşa eğitim veriyor.

600 minik öğrenci ders alıyor.

Ödülü Kılıçdaroğlu verdi

Kış dönemi kursları olarak ilk etapta 2-3-4-5-6 ve 7. Sınıf öğrencileri için ders desteği kursları başlatan merkez, 8'nci sınıf öğrencileri için de LGS'ye hazırlık kursları düzenliyor. Kurslara bölge halkından yaklaşık 600 öğrenci katılarak ücretsiz eğitim desteği alıyor. Okuma yazma bilmeyen roman vatandaşlar için de birinci ve ikinci kademe okuma yazma kursları organize eden Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi kasım ayında sınıflarını açmayı planlıyor.

Kısa zamanda Roman vatandaşların içinden çıkmak istemedikleri cazibe merkezi haline gelen atölye, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin fonksiyonları ve donanımıyla model aldığı merkez olurken, SODEM tarafından da ödüle layık görüldü. Bu yıl ikincisi düzenlenen Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yerel Yönetimler Ödülleri'nde başarılı çalışmalar arasına giren atölye; eğitim, gençlik ve spor branşında hayata geçirilen projeler arasında ödül aldı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, anlamlı ödülü ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı. - İZMİR

Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı
Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı
Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı
Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Buca'daki Atölye Önce Model Oldu, Şimdi de Ödül Aldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim Pakistan Donanması'na ait gemi Türkiye'de uluslararası deniz tatbikatına katıldı Azerbaycan ordusu karşısında çaresiz kalan Ermenistan, kadınları askere almaya başladı Son Dakika! Azerbaycan, aralarında bebek, çocuk ve kadınların olduğu 90 sivilin Ermenistan tarafından katledildiğini bildirdi Borsada işlem gören en değerli şirket BİM oldu Fatih Terim onay verdi, G.Saray Dorukhan Toköz için Beşiktaş'a teklif yapacak Kaynıyla yasak aşk yaşayan kadın, kocasını öldürttüğünü mezar başında itiraf etti Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı