Bucaspor'a Müjde - Son Dakika

Bucaspor'a Müjde

06.03.2015 15:30
Bucaspor'a Müjde, System.String[]

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, Süper Lig'de yer aldıkları dönemde forma giyen eski yabancı futbolculara olan borçları ödeyerek FIFA'dan gelen 2 yıllık transfer yasağını kaldırmak için harekete geçtiklerini açıkladı.

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, Süper Lig'de yer aldıkları dönemde forma giyen eski yabancı futbolculara olan borçları ödeyerek FIFA'dan gelen 2 yıllık transfer yasağını kaldırmak için harekete geçtiklerini açıkladı.

Başkan Kayışlı, 1 milyon 139 bin Euro alacakları bulunan Dady, Carlos ve Mendy ile anlaştıklarını belirterek, "3 oyuncuya mart sonunda 450 bin Euro göndereceğiz. Kalan miktarı ise 36 ay taksitle ödeyeceğiz. Kevin Pariente'e ise ulaşamadık. Ulaşır ulaşmaz onunla da el sıkışacağız" dedi.

Futbolcularla uzlaştıktan sonra FIFA'nın Türkiye Futbol Federasyonu aracılığı ile koyduğu transfer yasağının kalkmasını bekleyeceklerini kaydeden Çetin Kayışlı, "Para ödendi diye yasak kesin kalkacak, diyemiyorum. Ancak olası puan silme ve küme düşürme cezalarının önüne geçeceğiz. FIFA'ya iyi niyetimizi gösterkenin de önemli olacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu. Başkan Kayışlı, bu süreçte kulübe mali destek sağlayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya da teşekkür etti.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YOK

Akbulut Özinşaat ile geçtiğimiz hafta yapılan sponsorluk anlaşmasına açıklık getiren Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, "Firma sadece stat, göğüs ve rulopanlara reklam verecek. İsim değişikliği olmayacak. Bucaspor olarak yarışmaya devam edeceğiz" diye  konuştu. Yönetimin söz konusu firma ile 1.5 yıllık sözleşeme imzaladığı ve bu anlaşmadan 500 bin TL alacağı bildirildi.

ÖĞRENCİLERE 20 BİN FORMA

Bucaspor Futbol Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dolma, Buca'da ilk ve ortaokul öğrencilerine 20 bin forma dağıtılacağını söyledi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Kulüp Başkanı Çetin Kayışlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur ve Teknik Direktör Mustafa Bahadır ile basın toplantısı düzenleyen Dolma, "Bürokratlar, iş adamları ve yöneticiler 25 TL'den satılacak formaları alarak okullara hediye edecekler. Amacımız küçük yaşlardaki çocuklara Bucaspor sevgisini aşılamak" dedi.

Levent Piriştina ise Bucaspor'un kentin en önemli markası olduğunu belirterek, "Buca'da yaşayan çocuklarımız, semtlerinin takımına sahip çıkacaklar. O formaları giyerek Bucasporluluk duygusunu yaşayacaklar. Uzun vadede taraftar sayımızı artıracağız. Tribünlerimizde genç nüfus çok az" diye konuştu. Piriştina'nın 1000, Kayışlı ve Dolma'nın 500 forma aldığı açıklandı. Hasan Okur ise öğretmenlerle ortak çalışma yaparak öğrencilerin Bucaspor'la iç içe olmasını sağlayacaklarını ifade etti. - İzmir

Bucaspor'a Müjde
Bucaspor'a Müjde
Bucaspor'a Müjde
Bucaspor'a Müjde

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bucaspor'a Müjde - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Ankara'da yarından itibaren resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Kafasını kek makinesine kaptıran işçi hayatını kaybetti Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim