Bucaspor, kapanma noktasında - Son Dakika

Bucaspor, kapanma noktasında

01.09.2020 14:17
Bucaspor, kapanma noktasında, System.String[]

Süper Lig'e çıkma başarısı gösteren ve ardından yaşadığı düşüşle Bölgesel Amatör Lig'e kadar gerileyen Bucaspor'da kulüp başkanı Cihan Aktaş, borçlar nedeniyle takım oluşturamadıklarını ve kulübün kapanma aşamasına geldiğini söyledi.

Süper Lig'e çıkma başarısı gösteren ve ardından yaşadığı düşüşle Bölgesel Amatör Lig'e kadar gerileyen Buca spor'da kulüp başkanı Cihan Aktaş, borçlar nedeniyle takım oluşturamadıklarını ve kulübün kapanma aşamasına geldiğini söyledi.

Aktaş, kulübün kapatılacağı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, toplamda 85 milyon lira civarında borcu olan kulübün transfer yapabilmesi için acil 40 milyon lira ödemesi gerektiğini belirtti.

Takım kuramadıklarını aktaran Aktaş, "Sahaya çıkamadığımız için kulüp kendiliğinden kapanmış oluyor. Biz kapatmıyoruz. 40 milyon liralık borç ödenirse devam ederiz. Aldığımız kapatma kararı yok ama takımı sahaya çıkaramıyoruz. Kulüp, alınan kapatma kararından değil sahaya çıkamadığı için kapanıyor." ifadelerini kullandı.

Aktaş, kulübün kapanması için genel kurul gerektiği şeklindeki değerlendirmelere değinerek, "Kulubün kapanması bir karar değil, zaruret. Bu nedenle genel kurula gerek yok." dedi.

Süper Lig'de mücadele etmişti

Kulüp, 11 Mart 1928'de İzmir'in 6. spor kulübü olarak kuruldu. Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig'i kurmaya karar verince 1984'te 3. Lig'e alınan kulüp, böylece futbol branşında resmen profesyonel oldu.

Bucaspor, 2010-2011 sezonunda Süper Lig'de mücadele etmişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Bucaspor, kapanma noktasında - Son Dakika Spor


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

HDP kapatılırsa oylar kime gidecek? Ünlü anketçi son araştırmalarından çıkan sonuçları paylaştı 19:21 HDP kapatılırsa oylar kime gidecek? Ünlü anketçi son araştırmalarından çıkan sonuçları paylaştı Yayın ücretinin yarısını ödeyen beIN Sports ile TFF arasında ipler kopma noktasına geldi 18:40 Yayın ücretinin yarısını ödeyen beIN Sports ile TFF arasında ipler kopma noktasına geldi 8 yıl önce ürünlerini çaldığı marketçiye 500 lira parayla birlikte not bıraktı 17:47 8 yıl önce ürünlerini çaldığı marketçiye 500 lira parayla birlikte not bıraktı
1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda 16:25 Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC 16:08 Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! 15:19 Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar!
Advertisement