Budamadan Elde Edilen Odunlar Dar Gelirlileri Isıtacak - Son Dakika

Budamadan Elde Edilen Odunlar Dar Gelirlileri Isıtacak

03.01.2012 12:14
Budamadan Elde Edilen Odunlar Dar Gelirlileri Isıtacak, System.String[]

Yenimahalle Belediyesi, budamadan elde ettiği ağaçları dar gelirli vatandaşlara yakacak olarak dağıtıyor.

Yenimahalle Belediyesi, budamadan elde ettiği ağaçları dar gelirli vatandaşlara yakacak olarak dağıtıyor. Kışın gelmesiyle beraber budama çalışmalarına hız veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ağaçların yere sarkan, kuruyan ve tehlike arz eden dallarını budayarak dar gelirli vatandaşlara yakacak yardımı olarak veriyor. Budamadan elde edilen ağaçlar kesilip paketlenerek vatandaşların adreslerine götürülüyor. Geçen yıl başlatılan ve kış boyunca devam edecek uygulama sayesinde soba ile ısınmaya çalışan vatandaşların aile bütçelerine de katkıda bulunuluyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, kışın gelmesiyle beraber ağırlaşan yaşam şartlarında vatandaşın yükünü biraz olsun hafifletebilmek için böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sokaklarda budama çalışmalarına başladığının altını çizen Yaşar "Ekiplerimiz bir programa bağlı kalarak tüm sokaklarda budama çalışmalarına başladı.

Bu çalışmalardan elde edilen ağaçları vatandaşlarımıza dağıtarak, sobalarının tütmesine yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Biriken ağaç ve imkanlarımız ölçüsünde bu dağıtımı gerçekleştirmeye devam edeceğiz." dedi.

Budamadan Elde Edilen Odunlar Dar Gelirlileri Isıtacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Budamadan Elde Edilen Odunlar Dar Gelirlileri Isıtacak - Son Dakika


Son Dakika

Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Eski Fenerbahçeli Adil Rami'den Macron'a olay sözler: Senden tiksiniyorum Suudi Arabistan'daki Fransız Konsolosluğu'na saldırı: 1 yaralı Otoyolda 9 araç birbirine girdi, 5'i doktor 10 kişi yaralandı Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var