Son Dakika Haberleri: Budapeşte Festival Orkestrası, 16 Mart'ta Konser Verecek

Budapeşte Festival Orkestrası, 16 Mart'ta Konser Verecek

5 yıl önce

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nun yerleşik orkestrası Budapeşte Festival Orkestrası (BFO), bu yılın ilk konserini 16 Mart'ta verecek.

Budapeşte Festival Orkestrası, 16 Mart'ta Konser Verecek, System.String[]
Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nun yerleşik orkestrası Budapeşte Festival Orkestrası (BFO), bu yılın ilk konserini 16 Mart'ta verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Takacs Quartet'in kurucusu şef Gabor Takacs Nagy'nin yönetimindeki orkestra, konserinde, Orta Avrupa dansları, Roman havaları, Mozart'ın ezgilerini seslendirecek.

Konserde, Liszt ve Bartok ile Macaristan'ın önemli bestecisi kabul edilen Zoltan Kodaly'ın yapıtları arasında yer alan "Harry Janos Suiti" ve "Galanta Dansları", İtalyan opera bestecisi Gioacchino Rossini'nin "La Cenerentola", Mozart'ın başyapıtlarından "Mi Bemol majör 39. Senfoni" sunulacak.
Haber Yayın Tarihi: 13.03.2015 12:47 Kaynak: AAGenelevde çekilen fotoğraf davalık etti! HDP'li Pervin Buldan'dan çok konuşulacak S-400 açıklaması Taşla yaraladığı yılan ısırdı, hayati tehlikesi var