BUENOS AİRES - Arjantin'de evsizlerin sayısı günden güne artıyor - Son Dakika

BUENOS AİRES - Arjantin'de evsizlerin sayısı günden güne artıyor

11.11.2022 12:07

Arjantin Ulusal İstatistik Enstitüsü'ne (INDEC) göre ülkedeki evsizlerin sayısı günden güne artıyor.

Arjantin Ulusal İstatistik Enstitüsü'ne (INDEC) göre ülkedeki evsizlerin sayısı günden güne artıyor. Küresel krizlerin yanı sıra Arjantin'in iç dinamiklerinin tetiklediği enflasyon nedeniyle ülkedeki yoksulluk tarihi seviyeye yükseldi. Kırk sekiz milyona yakın nüfusu bulunan ülkenin yüzde 9'a varan kısmının yoksulluk sınırının altında yaşadığı Arjantin'de çeşitli sosyal sıkıntılar nedeniyle sokaklarda barınmak zorunda kalan binlerce evsiz bulunuyor. Temel gıda ve ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarındaki artış, işsizlik, alkolizm ve psikolojik sorunlar nedeniyle her geçen gün daha fazla insan Buenos Aires sokaklarını kendine barınak olarak seçiyor. Günlük ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla turistik bölgelerde dilenen evsizlerin diğer gelir kaynağı da ana caddelerdeki trafik ışıklarında duran arabaların sürücülerinden dilendikleri para. Yaz mevsimine girmeye hazırlanan ülkede yaşayan evsizler, sıcak havanın etkisiyle şimdilik açık havada herhangi bir örtüye ihtiyaç duymadan barınabiliyor. Kimi, yere serdiği bir kartonun kimi de, parklardaki bankların üzerinde sabahlarken daha şanslı olanlar, çimlik alanlarda ve ağaç gölgelerinde uyumayı tercih ediyor.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Arjantinli mevkidaşı Cafiero'yla ortak basın toplantısında konuştu: (2) Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Arjantinli mevkidaşı Cafiero'yla ortak basın toplantısında konuştu: (2) Arjantin Dışişleri Bakanı Cafiero, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Arjantin Dışişleri Bakanı Cafiero, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan konsolosluk kapatan ülkelere tepki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan konsolosluk kapatan ülkelere tepki

Son Dakika Güncel BUENOS AİRES - Arjantin'de evsizlerin sayısı günden güne artıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement