Son Dakika Haberleri: Büfecinin Cinayet Şüphelisini, Bardaktaki Parmak İzi Yakalattı

Büfecinin Cinayet Şüphelisini, Bardaktaki Parmak İzi Yakalattı

8 yıl önce

Çanakkale'de, evinde bıçaklanarak öldürülen büfe işletmecisi 46 yaşındaki Ercihan Cerrah'ın cinayet şüphelisi inşaat işçisi 19 yaşındaki O.A.'yı, gittiği bir kafede kullandığı bardaktaki parmak izi yakalattı.O.A., polisteki sorgusunda suçunu itiraf edip, eşcinsel ilişkiye girdiğini öne sürdüğü Cerrah'ı, "Sıra bende" diyerek, zorladığı gerekçesiyle öldürdüğünü öne sürdü.

Büfecinin Cinayet Şüphelisini, Bardaktaki Parmak İzi Yakalattı, System.String[]
Çanakkale'de, evinde bıçaklanarak öldürülen büfe işletmecisi 46 yaşındaki Ercihan Cerrah'ın cinayet şüphelisi inşaat işçisi 19 yaşındaki O.A.'yı, gittiği bir kafede kullandığı bardaktaki parmak izi yakalattı. O.A., polisteki sorgusunda suçunu itiraf edip, eşcinsel ilişkiye girdiğini öne sürdüğü Cerrah'ı, "Sıra bende" diyerek, zorladığı gerekçesiyle öldürdüğünü öne sürdü.

Geçen 23 Eylül'de, saat 07.50'de, Esenler Mahallesi, Ege Sokak, 7 Numara'daki apartmanın 3'üncü katındaki dairenin kapısının açık, merdivenlerde de kan izleri olduğu ihbar edildi. Olay yerine gelen polisler, evin salonunda, Ercihan Cerrah'ın kanlar içindeki cesediyle karşılaştı. Şehir iskelesinde işlettiği büfenin geçen yıl belediye tarafından yıkılmasının ardından işsiz kalan ve bekar olan Cerrah'ın iki bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi. Polis, olayın ardından yaptığı araştırmada, gece bir gencin yalınayak apartmandan çıkarken görüldüğünü tespit etti. Görgü tanıklarının verdiği eşkal doğrultusunda, evde genç birine ait olduğu tahmin edilen bir ayak ve sol avuç içi izi ile ceset üzerinde cinayet şüphelisine ait olduğu sanılan sperm lekelerine rastlandı.

Bunun üzerine soruşturmayı bu yönde derinleştiren polis, çevredeki apartmanların güvenlik kameraları ile mahalledeki MOBESE görüntülerini incelemeye aldı. Görgü tanıklarının verdiği eşkal doğrultusunda bölgede çalışma başlatan polis, Cerrah'ın evden yalınayak çıkarken görülen genç ile Ege Sokak'taki bir marketten içki aldıktan sonra birlikte evine gittiklerini tespit etti.

BARDAKTAKİ PARMAK İZİ YAKALATTI

Polis, görgü tanıklarının ifadeleri ve kamera görüntülerinden, şüpheli olarak Muşlu inşaat işçisi O.A.'yı takibe aldı. Sivil bir polis memuru, gittiği bir kafeteryada, masaların dolu olmasını bahane edip, meyve suyu içen O.A.'nın yanına oturup, sohbete başladı. O.A., bu sırada birkaç bardak meyve suyu içti. O.A.'nın yeni kullandığı bir bardak, başka bir polis memuru tarafından kafeteryanın mutfağına gitmeden delil torbasına konuldu. Bardaktaki ile cinayetin işlendiği evdeki parmak izlerinin uyuşması üzerine O.A., dün saat 23.30 sıralarında gözaltına alındı. Polisteki, sorgusunda suçunu itiraf eden O.A. ifadesinde, birlikte Cerrah'ın evine gittiklerini belirterek, "Bilgisayardan bir Karadeniz şarkısı olan 'Hayde'yi açtı. Ardından bana eşcinsel ilişki teklif edip, 'Önce sen benimle ol' dedi. Alkolün etkisiyle birlikte olduk. Daha sonra 'Sıra bende' dedi. Kabul etmedim. Ancak beni zorlayıp, namusuma dil uzattı. Çılgına döndüm. İçki masasındaki yiyecekleri kestiğimiz bıçağı kaptım. Sonrasını hatırlamıyorum. Bir ara kendisini kanlar içinde yerde gördüm. Ayakkabılarımı bile giymeden, yalınayak evden kaçtım" dedi.

O.A.'nın polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edileceği bildirildi. - Çanakkale
Haber Yayın Tarihi : 27.12.2011 03:50 Kaynak: DHAÇığ kütlesinde tehlikeli selfie! Bakan Varank'tan İsmail Küçükkaya tepkisi: Adaylardan birine "bravo" mu dedi? İmamoğlu-Yıldırım ortak yayınının reyting sonuçları belli oldu