Bugün İntihar Etmek İçin Güzel Bir Gün - Son Dakika

Bugün İntihar Etmek İçin Güzel Bir Gün

15.02.2012 13:33
Bugün İntihar Etmek İçin Güzel Bir Gün

Facebook'a 'İntihar etmek için güzel bir gün' diye yazdı, Sevgililer Günü'nde canına kıydı.

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde yaşayan Ukrayna uyruklu lise öğrencisi 17 yaşındaki Olexandr Andryeyev, iddiaya göre, kız arkadaşının kendisini terk etmesi üzerine sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına "İntihar etmek için güzelk bir gün" diye yazdıktan sonra av tüfeğiyle canına kıydı.

Ukrayna uyruklu 37 yaşındaki Halyna Andryeyev, Kemer'de özel bir hastanede çalışan Dr. Tarkan Tugay ile evlenerek ilçeye yerleşti. Göynük Beldesi'nde oturan Halyna Andryeyev, ilk evliliğinden olan oğlu Olexandr Andryeyev'i de yanına aldı. Yaklaşık 10 yıldır annesinin yanında yaşayan Olexandr Andryeyev, eğitimine Kemer Koleji'nde devam ediyordu. 11'inci sınıf öğrencisi olan Andryeyev, aynı sınıfta okuyan kız arkadaşının kendisini terk etmesi üzerine bunalıma girdi. Olexandr Andryeyev, dün sabah saatlerinde, 'Alexandr Andryeyev' adıyla hesap açtığı sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında önce, "Sizce ben şizofren miyim?" yazdı. Soruyu şaka sanan arkadaşları, "Hayır, değilsin" yazıp, şaka yollu yanıtlar verdi. Andryeyev, bir süre sonra "İntihar etmek için güzel bir gün" diye yazdı.

Bu mesaj sayfasında dururken okuluna giden Olexandr Andryeyev, Sevgililer Günü'nde iddiaya göre, kız arkadaşıyla barışmak istedi. Ancak kız arkadaşıyla barışmayan Andryeyev, dün saat 18.00 sıralarında evine gelerek, sosyal paylaşım sitesine bu kez, "1 saat sonra ölecek olsanız bana ne söylerdiniz?" yazdı. Sonra annesiyle telefonda konuşan Olexandr Andryeyev, evdeki av tüfeğini alarak banyoya gitti. Banyoda tüfeği çenesinin altına dayayarak ateş eden Andryeyev, kanlar içinde yere yığıldı.

Telefon konuşmasında oğlunun bir sorunu olduğunu anlayan anne Halyna Andryeyev, eve gittiğinde banyoda kanlar içerisinde hareketsiz yatan oğluyla karşılaştı. Haber verilmesi üzerine eve gelen doktor baba Tarkan Tugay, üvey oğluna müdahale etti. Ancak doktor babanın tüm müdahalelerine rağmen Olexandr Andryeyev, hayata döndürülemedi. Andryeyev'in, intihardan önce bir kağıda, "Ölümümden kimse sorumlu değil. Tüm organlarımı da bağışlıyorum" diye not bıraktığı ortaya çıktı.

Olay yerine gelen jandarma ekibi güvenlik tedbiri alırken, Cumhuriyet savcısı da inceleme yaptı. İncelemenin ardından Olexandr Andryeyev'in cenazesi Kemer Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü. Buradan da otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Andryeyev'in cenazesi işlemlerin ardından Göynük Mezarlığı'nda toprağa verilecek. - Antalya/ Kemer

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bugün İntihar Etmek İçin Güzel Bir Gün - Son Dakika


Advertisement