"Bugünkü Ekmeğimizi Onlarla Paylaşalım" Yardım Kampanyası - Son Dakika

"Bugünkü Ekmeğimizi Onlarla Paylaşalım" Yardım Kampanyası

18.01.2012 15:00

Gaziantep Pideciler ve Simitçiler Odası ile Kızılay Gaziantep Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan paralarla Somali'de ekmek fırını yapılacağı bildirildi.

Gaziantep Pideciler ve Simitçiler Odası ile Kızılay Gaziantep Şube Müdürlüğü tarafından "Bugünkü ekmeğimizi onlarla paylaşalım" sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan paralarla Somali'de ekmek fırını yapılacağı bildirildi.

Gaziantep Pideciler Odası Başkanı Metin Şengezer, yaptığı açıklamada, Somali'de yaşanan insanlık dramına pideci, yufkacı ve simitçi esnafı olarak duyarsız kalmadıklarını, Türk Kızılay'ı ile birlikte "Bugünkü Ekmeğimizi Onlarla Paylaşalım" kampanyası başlattıklarını belirtti.

Kampanyaya hem esnafın hem de tüketicilerin destek verdiğini ifade eden Şengezer, kampanya dahilinde yaklaşık 100 iş yerine kumbara koyarak hayırsever vatandaşların gönlünden kopan yardımların Somali'ye ulaştırılması için köprü olduklarını vurguladı.

Kızılay Gaziantep Şube Başkanı Muhlis Bahadır Yetkin ise kampanyanın Gaziantep halkı tarafından takdirle karşılandığını belirterek, toplanan yardımların Somali halkına Türk Kızılay'ı aracılığı ile ulaştırılacağını kaydetti.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Bugünkü Ekmeğimizi Onlarla Paylaşalım' Yardım Kampanyası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen çocuğu işkence edip diri diri yakmışlar