Son Dakika Haberleri: Bulanık'tan 5 Türkiye Birincisi

Bulanık'tan 5 Türkiye Birincisi

2 yıl önce

Muş’un Bulanık ilçesinde TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayan 5 öğrencinin Türkiye birincileri arasında yer aldığı bildirildi.

Bulanık'tan 5 Türkiye Birincisi, System.String[]
Muş'un Bulanık ilçesinde TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayan 5 öğrencinin Türkiye birincileri arasında yer aldığı bildirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, "Uzgörür Ortaokulunda Sedat Kılıç ve Serhat Öznur, Gazi Ortaokulunda Beyza Setenay Tunçkıran, Türk Telekom Ortaokulunda Amine Kondo ve 125. Yıl Ortaokulunda Şevin Kızıldağ; Türkçe, matematik, İngilizce, fen bilimleri, inkılap tarihi, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sorulan 120 sorunun tamamını doğru yaparak Türkiye'de derece yaptılar. Aynı zamanda 7 öğrencimiz de 119 soruyu net yaparak büyük başarı elde etmişlerdir. Yıl boyunca disiplinli ve düzenli çalışmanın sonucunda başarı gelmiştir. Bize emanet edilen yavrularımızı en iyi şekilde bir üst eğitime hazırlamak için canla başla çalışıyoruz. TEOG ikinci sınavı sonucunda 5 öğrencimiz Türkiye birincisi oldu. Ayrıca ilçemiz puan ortalamasını arttırdı. Bu başarıda büyük emekleri olan her zaman eğitime büyük katkı sağlayan, desteklerini bizden esirgemeyen başta İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hacı Arslan Uzan'a, öğrencilerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi. - MUŞFatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu 15 Metrekarelik Odada Ürettiği Yemle, Hayvanlarını Besliyor Kocasını 3 Haftalık Bebeğinden Kıskanıp, Bebeğinin Boğazını Kesti