Son Dakika Haberleri: Bulduğu 500 Euroyu Sahibine Teslim Etti

Bulduğu 500 Euroyu Sahibine Teslim Etti

7 yıl önce

Aksaray'da bir vatandaş kapalı çarşı içinde giderken yolda bulduğu 500 euroyu sahibine teslim etti.

Bulduğu 500 Euroyu Sahibine Teslim Etti, System.String[]
Aksaray'da bir vatandaş kapalı çarşı içinde giderken yolda bulduğu 500 euroyu sahibine teslim etti.

Sacettin Topçu adlı vatandaş, bulduğu parayı Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne getirdi. O sırada belediyeye gelen Hatice Altınbaş adlı kadın parasını kaybettiğini söyledi. Zabıta yetkilileri, Altınbaş'a kaybettiği paranın özelliklerini ve miktarını sorunca 500 euronun kadına ait olduğu tespit edildi.

Sacettin Topçu, bulduğu 500 euroyu zabıta yetkililerinin huzurunda sahibi Hatice Altınbaş'a teslim ederek örnek bir davranış sergiledi. Kaybettiği parasına yeniden kavuşan Hatice Altınbaş parasını bulan ve kendisine teslim eden Sacettin Topçu'ya "Allah razı olsun. Günümüzde böyle duyarlı insanlar olması bizleri sevindirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Bulduğu parayı sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergileyen Sacettin Topçu ise "Her Türk vatandaşının yapması gerekeni yaptım. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı." ifadelerini kullandı.18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor CHP'de İstanbul İçin Adı Geçen Muharrem İnce, Seçim Çalışmalarına Bursa'da Başladı

Eşinin Kendisinden Boşanmak İstediğini Öğrenen Koca, Önce Karısını Sonra Kendini Vurdu