Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor - Son Dakika

Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor

25.11.2011 21:26
Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor, System.String[]

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti hükümeti ile Türkiye'nin adeta milattan sonrasını yaşadığını belirterek, "Millet adeta milattan önce ve sonra gibi 2002 seçimlerini kabul etti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti hükümeti ile Türkiye'nin adeta milattan sonrasını yaşadığını belirterek, "Millet adeta milattan önce ve sonra gibi 2002 seçimlerini kabul etti. Ak Parti iktidarı ile başlayan dönemi. O dönemden bu döneme büyük yaralar sardık ve tamiratlar yaptık." dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, AK Parti Bursa Yıldırım İlçe kongresine katıldı. Yavuz Selim Spor Kompleksinde gerçekleştirilen kongrenin diğer partilerin büyük kongrelerine eşdeğer bir şekilde gerçekleştiğini anlatan Arınç, başarıların en büyük payının bayanlara ait olduğunun altını çizdi.

Bursa Yıldırım'a, aldığı başarılardan dolayı yıldızlı pekiyi veren Bülent Arınç, "Her yerde aldığımız başarının borcunu millete ödemek zorundayız. Birbirimizle bütünleşeceğiz ve bu yolda koşacağız. Biz ne kadar güçlü ve büyük bir partiyiz. Allah bizi sizden, sizi bizden ve sizi sizden ayırmasın." dedi.

Parti olarak kuruluşunun 10 yılı geride bıraktıklarını anlatan Bülent Arınç, ülkenin büyümesi ve kalkınmasında en çok pay sahibi olan Başbakana şükran borcu olduklarını söyledi. 14 Ağustos 2001'de Türkiye'de siyasetin iflas ettiğini anlatan Bülent Arınç, en son seçim 1999 seçimlerini de yaşadığını ve son olarak Bursa'dan seçildiği için büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. 1 Ağustostan önceki son seçimde ilk üç partinin koalisyon kurduklarını anlatan Bülent Arınç, "Bunlar ülkeyi iyi yönetemediler, sorunlar çıktı, hükümet var mı, yok mu belli değildi. Başbakan evde mi hastanede mi kimse bilmiyordu." dedi.

"AK PARTİ'NİN İKTİDARINI MİLLET MİLATTAN ÖNCE VE SONRA OLARAK GÖRÜYOR"

2001'de 40 katrilyonluk yükün milletin sırtına yüklendiğini anlatan Bülent Arınç, "Daha sonraki seçimde bu partiler büyük bir düşüş yaşadı. Ancak yeni bir parti olmamıza rağmen ilk seçimde iktidara geldik. Millet adeta milattan önce ve sonra gibi 2002 seçimlerini kabul etti. Ak Parti iktidarı ile başlayan dönemi. O dönemden bu döneme büyük yaralar sardık ve tamiratlar yaptık." şeklinde devam etti.

Milletin hizmetkarı olan bir hükümet olduklarını anlatan Bülent Arınç, "Sıkıntıları ne kadar çözerseniz insanlar o toplumda o kadar mutlu olurlar. Demek ki çok iyi işler yapmışız ki iki seçmenden birisi AK Partiye oy verecek duruma gelmiş. Boşuna gururlanmıyorum, boşa sevinmiyorum." şeklinde konuştu.

Ne yaptıkları konusunda ise Bülent Arınç, şöyle devam etti: "Şu hastanelere bir bakın, on sene evvel bu hastanelere hasta giren ölü çıkardı. İçeri girer girmez biri Münker - Nekir gibi dikilir de sen SSK'lımsın?, Bağ-Kur'lu musun? diye sorardı. İnsanlar rahatı ve konforu görünce geçmişi çabuk unutuyor. Bu sağlık hizmeti bize ne getirdi biliyor musunuz iktidar getirdi. Her ay yaptığımız ankete göre vatandaş hükümetin en çok sağlık hizmetinden memnun, asgari yüzde 68. Yüz kişiden 68'i diyor ki; Ben bu hükümetin sağlıkta yaptıklarından memnunum diyor. Peki bu sağlıktan bu millet bu kadar memnun da bu kurumun başında bulunan babayiğit kim; Recep Akdağ, kendisini kutluyorum." şeklinde devam etti.

Kendilerinden önceki koalisyonların kendi yaptıklarının yüzde 1'ini dahi yapmadıklarının altını çizen Bülent Arınç, "Ben öyle barajlar biliyorum ki 26 senede tek bir çivi çakılmamıştır. Yapıyoruz, yapacağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatadır." dedi.

"SEÇİMDE HİÇ KİMSEYİ TAVSİYE ETMEDİM"

Yıldırım kongresinde bir şeyler olmasını bekleyenlerin olduğuna işaret eden Bülent Arınç, bu kongrede de olumsuz hiçbir şey olmayacağını ve bunun da başarılı olacağını söyledi. Bülent Arınç, ayrıca kendisinin seçimlerde yönlendirmede bulunmadığının da altını çizerek, "Ben yapmadığım gibi benim adıma milletvekilleri veya hiç kimse yönlendirmede bulunmadı. 'Bülent Bey böyle istiyor' diye hiçbir milletvekili ve il başkanının bir istekte bulunmamıştır. Aksini duyarsam il başkanı ile aram bozulur ve kendisini reddederim. Böyle bir şey yok. Buna siz karar vereceksiniz, Ben herkesle çalışırım. Ben hiç kimseyi teklif ve tavsiyede bulunmadım." şeklinde sözlerini tamamladı.

Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor
Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor
Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor
Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor
Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bülent Arınç: Millet AK Parti İktidarını Milattan Önce ve Sonra Kabul Ediyor - Son Dakika


Son Dakika

Suarez'in İtalya'daki tartışmalı dil sınavına ilişkin soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı Trump yönetiminden bir istifa daha! Son isim Beyaz Saray İletişim Direktörü Farah oldu Ankara'da dağlık arazide insana ait kesik baş bulundu Türkiye'nin en yaşlı kadını olan Emine Baytar, hayatını kaybetti Pentagon'un raporu sızdı! Savaş pilotunun çektiği UFO fotoğrafı ortaya çıktı Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı ABD'deki seçimin kaderini değiştirecek görüntüler! Trump'ın avukatı, oyların çalındığına dair video paylaştı Rus YouTuber, canlı yayında hamile kız arkadaşının ölümüne neden oldu