Bülent Tezcan: Bu Milleti Ahmak Saymak Ahmak Oğlu Ahmaklıktır - Son Dakika

Bülent Tezcan: Bu Milleti Ahmak Saymak Ahmak Oğlu Ahmaklıktır

Son Güncelleme: 14.12.2022 20:18

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hakkındaki kararı, TBMM Genel Kurulu’nda; “Ne demiş Ekrem İmamoğlu, ‘Ahmak’ demiş. Şuna demiş, buna demiş. Ahmak demek suç öyle mi? Ben de diyorum ki böyle bir kararı vermek ahmaklıktır. Böyle bir karardan medet ummak en büyük ahmaklıktır. Bu milleti ahmak saymak ahmak oğlu ahmaklıktır” sözleri ile değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakkındaki kararı, TBMM Genel Kurulu'nda; "Ne demiş Ekrem İmamoğlu, 'Ahmak' demiş. Şuna demiş, buna demiş. Ahmak demek suç öyle mi? Ben de diyorum ki böyle bir kararı vermek ahmaklıktır. Böyle bir karardan medet ummak en büyük ahmaklıktır. Bu milleti ahmak saymak ahmak oğlu ahmaklıktır" sözleri ile değerlendirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşülüyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Genel Kurul'da; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen kararı değerlendirdi. Tezcan, şunları söyledi:

"İstanbul halkının 2 kere oyları ile belediye başkanı yaptığı Ekrem İmamoğlu'na iştirak halinde ceza verildi. Öyle kararı veren mahkemenin hakiminin verdiği karar değil. Biz bu kararın şeriklerinin ortaklarını biliyoruz. Talimatın nereden verildiğini biliyoruz. Sandıkta kaybettiği seçimi hazmedemeyip, önce Yüksek Seçim Kurulu'na talimat vererek, seçimi iptal ettirenlerin başarılı, genç ve dinamik belediye başkanının bu çalışmalarına tahammül edemeyip, zaten kendi geleceklerinden korkan saray şürekasının talimatı ile iştirak halinde verildiğini biliyorum.

Daha geçen duruşmada hakim bir şey söyledi, biz hukukçuyuz, buna ihsası rey deriz. Lehe ihsası reyde bulundu. Dedi ki hakim, 'Bu sözlerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hitaben olduğu açıktır'. Açılan dava Yüksek Seçim Kurulu üyelerine ahmak dedi davası. Ahmak demek siyasette suç mudur? O başka bir iş. Açılan dava bu. Hakim diyor ki 'Ya ayan beyan belli. Ayan beyan bu sözlerin Süleyman Soylu'ya bellidir'. Bunu diyen hakim bugün bu sözler Yüksek Seçim Kurulu üyelerine söylenmiştir diye hüküm veriyor. O hükmü veren kişinin o hakim olmadığını biliyoruz, o hüküm saraydan geldi."

"MİLLETİN GÖNLÜNDE KAYBETTİĞİNİZ İTİBARI DÜNYANIN BÜTÜN VİCDANSIZ HAKİMLERİNİ GETİRSENİZ YENİDEN KURAMAYACAKSINIZ"

Tezcan, İmamoğlu davasına bakan önceki hakimin Samsun'a sürüldüğünü de kaydederek, "Sandıkta kaybettiği itibarı mahkeme salonlarında aramaya başlamış. Sandıkta kaybettiğiniz itibarı duruşma salonlarında bulamayacaksınız, bulamayacaksınız. Milletin gönlünde kaybettikleri itibarı, vicdanı kurumuş hakimlerin gerekçesiz kararlarında aramaya başladılar. Milletin gönlünde kaybettiniz itibarı bütün vicdansız hakimlerini getirseniz de oralarda yeniden kuramayacaksınız" dedi.

Tezcan, "Ne demiş Ekrem İmamoğlu, 'Ahmak' demiş. Şuna demiş, buna demiş. Ahmak demek suç öyle mi? Ben de diyorum ki böyle bir kararı vermek ahmaklıktır. Böyle bir karardan medet ummak en büyük ahmaklıktır. Bu milleti ahmak saymak ahmak oğlu ahmaklıktır. O ahmağı göreceksiniz, sandık milletin önüne gelecek, sandık kimin ahmak olduğunu, kimin ahmak olmadığını, kimin kendisini ahmak yerine koyduğunu size bir kez daha tokadı atıp gösterecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Bülent Tezcan: Bu Milleti Ahmak Saymak Ahmak Oğlu Ahmaklıktır - Son Dakika


Advertisement