Bülent Tüfenkci: "Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor" - Son Dakika

Bülent Tüfenkci: "Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor"

18.05.2019 17:04
Bülent Tüfenkci:

Bağcılar'da Ramazan etkinliklerine katılan eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci "Birileri varsın Türkiye'yi yıpratmak ve parçalamak adına faaliyet göstersin.

Bağcılar'da Ramazan etkinliklerine katılan eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci "Birileri varsın Türkiye'yi yıpratmak ve parçalamak adına faaliyet göstersin. Allah'ın izniyle Bağcılar'ın bu meydanı gereken cevabı Ramazan'da veriyor Ramazan'dan sonra da vermeye devam edecek" dedi.

Malatya Sivil Toplum Birliği tarafından Bağcılar Belediyesinin Kayısı Bahçesi'nde iftar programı düzenlendi. Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci'nin katıldığı programa, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Malatyalı iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Kayısı Bahçesi içindeki Malatya Beşkonaklar'da oruçlarını açan misafirler, ev sahibi Çağırıcı'nın eşliğinde Kayısı Bahçesi'ni gezdi.

Malatyalı konuklar, iftarın ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı'nda gerçekleşen Ramazan etkinliklerine iştirak etti. Tüfenkci, Gürkan, Çağırıcı ve Öztürk, alandakiler tarafından coşkuyla karşılandı. Kendilerine gösterilen ilginin ardından AK Partili isimler, meydanda kurulu dernek ve stantlarını gezdi. Siyasiler, ziyaret ettikleri derneklerde vatandaşlarla sohbet edip istek ve dertlerini dinledi. Her dernek kendi yöresine özgü yiyeceklerden misafirlere ikramda bulundu. AK Parti İstanbul Milletvekili Nevzat Şatıroğlu da onlara eşlik etti.

Mesele sadece seçimin kazanılması veya kaybedilmesi meselesi değil

Protokol, daha sonra platformda sahneye çıkarak meydanı dolduran ilçe sakinlerine seslendi. "Bu meydanı barış ve kardeşlik meydanı olarak Ramazan'ının da ruhuna dizayn etmelerinden dolayı Bağcılar Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine başlayan Tüfenkci, 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerine değindiği konuşmasında şunları söyledi:

"Mesele sadece seçimin kazanılması veya kaybedilmesi meselesi değil. Mesele milletin iradesinin yerini bulma, seçmenin oyuna saygı meselesidir. Birilerinin yangında mal kaçırır gibi hareket etmesi millete hem de demokrasiye saygısızlıktır. Biz bütün İstanbul'u bütün milleti kucaklıyoruz. Vatanına, bayrağına, milletine ve devletine ihanet etmeyen her kardeşimizle yol yürürüz. Allah'ın izniyle de yol yürüyeceğiz. Birileri varsın Türkiye'yi yıpratmak ve parçalamak adına faaliyet göstersin. Allah'ın izniyle Bağcılar'ın bu meydanı gereken cevabı Ramazan'da veriyor Ramazan'dan sonra da vermeye devam edecek" dedi.

Söz alan Şatıroğlu, "Bir lokma ekmek bir damla su bulamayan ülkelerin ağabeyi, babası Türkiye Cumhuriyeti'dir. Onların dua ve destekleri hep bizim yanımızda oldu. İnşallah onlar her zaman her seçimde olduğu gibi bizler için dua ediyorlar" diye konuşurken Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Belediye başkanımız Lokman Çağırıcı, güzel bir kayısı bahçesi yapmış. Orada Malatya'mızın beş konaklarını yaşatıyor. Malatya kültürümüzü ve Malatya insanımızın orada kendisini ifade edeceği güzel bir ortam hazırlamış. Hemşehrilerim adına kendisine çok özel teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

İstanbul, Türkiye'nin özeti olduğu gibi Bağcılar da İstanbul'un özeti

Selamlama konuşması yapan Çağırıcı ise "24 yıl önce başlattığımız gönül sofralarımız çocuklarımız için büyük bir anlam ifade diyor. Her akşam 15-20 civarında sofra kurulmaya devam ediyor. Bu Bağcılarımızın gönül köprülerinin de güzel bir noktaya geldiğinin bir göstergesi. İstanbul, Türkiye'nin özeti olduğu gibi Bağcılar da İstanbul'un bir özeti. Herkesin huzur içinde yaşadığı, şehirden şehre gönül köprülerinin kurulduğu bir yer. İşte bu mekanda bunun en güzel örneğini sergiliyoruz" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor
Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor
Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor
Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor
Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor
Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor
Bülent Tüfenkci: Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bülent Tüfenkci: 'Türkiye'yi Parçalamak İsteyenlere Bağcılar, Gereken Cevabı Veriyor' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi