Son Dakika Haberleri: Bulgaristan'da MGK Toplantısı Yapıldı

Bulgaristan'da MGK Toplantısı Yapıldı

4 yıl önce

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev, MGK toplantısının ardından, "Ülkemizin milli güvenliği açısından en büyük tehdit, göçün sürmesi ve artmasıdır." açıklaması yaptı.

Bulgaristan'da MGK Toplantısı Yapıldı, System.String[]

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Ülkemizin milli güvenliği açısından en büyük tehdit, göçün sürmesi ve artmasıdır" dedi.


Cumhurbaşkanı Plevneiev,  5 saat süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından sonra yaptığı açıklamada, "Global bir cepheleşmenin yaşandığı ortamda, göç ve insan kaçakçılığı milli güvenliğimizi önemli ölçüde tehdit etmeye devam ediyor" dedi.


Ulusal ve uluslararası alanında terörizmin yarattığı tehdidin altını çizen Plevneliev, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Ortadoğu, Kuzey Afrika ve diğer bölgelerdeki bir çok ülkede devletlerin çökmesi sonucu dini ve etnik temelli aşırı görüşlerin kaynak olduğu terörizmin geniş bir istilasına tanık oluyoruz. Silahlı çatışmalar sonucu ortaya çıkan toplu göç akınları ve kaçak geçişler AB'yi tehdit eden en önemli risk faktörü haline gelmiştir."


Plevneliev, ülkenin başlıca siyasi liderleri ve güvenlik kurumlarının yöneticilerinin katıldığı MGK toplantısında, ülke güvenliği, olası büyük bir göç dalgasına karşı etkin öngören plan ve terörle mücadele yasa tasarısı hazırlanması, sanal ortamda etkin mücadele verilmesi ve güvenlik güçlerine gerekli desteğin sağlanması konularında kararlar alındığını açıkladı.

Haber Yayın Tarihi: 10.11.2015 06:05 Kaynak: AAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Şeyma Subaşı, ten rengi bluzu ve iç çamaşırsız pozuyla sosyal medyada olay oldu Manisa, Alman otomotiv devi Volkswagen'i bekliyor