Bulgaristan sınırında oluşan tır yoğunluğu normale döndü - Son Dakika

Bulgaristan sınırında oluşan tır yoğunluğu normale döndü

27.05.2022 15:55

Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında soğuk zincir taşıması yapan tırların oluşturduğu trafik yoğunluğu, Bulgaristan'ın sistem değişikliğinden kaynaklı aksaklığın giderilmesiyle sona erdi.

Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında soğuk zincir taşıması yapan tırların oluşturduğu trafik yoğunluğu, Bulgaristan'ın sistem değişikliğinden kaynaklı aksaklığın giderilmesiyle sona erdi.

Bulgaristan, sınırdaki özel şirketlerin işlettiği sebze meyve analiz laboratuvarlarının devletin kontrolünde işletilmesine karar verdi. Bu kapsamda sistem değişikliğine ve revizyona gidildi. Bu süreçte Türk tarafından, sınırlı sayıda frigolu tabir edilen tır geçişine izin verildi. Bu nedenle Türkiye tarafında frigolu araçların bekleme süreleri de arttı.

Sistem değişikliğinin tamamlanmasının ardından sınırdaki tır trafiği normale döndü.

Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Ali Kavak, AA muhabirine, Bulgaristan'daki analiz laboratuvarında revizyondan kaynaklı aksama dolayısıyla tır trafiğinde yoğunluk yaşandığını söyledi.

Bugün itibarıyla araç trafiğinin normale döndüğünü ifade eden Kavak, "Yaş sebze meyve ihracat trafiğinde şu an bir aksaklık yaşanmıyor." dedi

Sürücüler sorunun çözülmesinden mutlu

Ukrayna'ya domates taşıyan Serkan Özçelik de Bulgaristan tarafından kaynaklanan sorun nedeniyle bir gün boyunca aksaklık yaşandığını anlattı.

Romanya'ya yük götüren Bülent Hüseyinoğlu, dün görüştüğü arkadaşlarının çıkış için uzun saatler beklediğini öğrendiğini, sorunun çözülmesinin sevindirici olduğunu dile getirdi.

Limon taşıyan Mithat İncir de müdahalenin ardından tır geçişinin normale döndüğünü kaydetti.

YORUMLAR
500
Ambarlı Liman yolunda bayram öncesi oluşan tır kuyruğu, dron ile havadan görüntülendi Ambarlı Liman yolunda bayram öncesi oluşan tır kuyruğu, dron ile havadan görüntülendi Kamyonet ve tırın karıştığı kazada sürücüler ölümden döndü Kamyonet ve tırın karıştığı kazada sürücüler ölümden döndü Şanlıurfa'da seyir halindeki atık malzeme yüklü tır yanarak küle döndü Şanlıurfa'da seyir halindeki atık malzeme yüklü tır yanarak küle döndü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bulgaristan sınırında oluşan tır yoğunluğu normale döndü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement