Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için pes etmiyor - Son Dakika

Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için pes etmiyor

13.02.2020 09:24

Volkswagen, Manisa'da fabrika kuracağını açıklasa da Bulgaristan vazgeçmiş değil. Bulgaristan Yatırım Ajansı Başkanı Stamen Yanev "Hala yarışın içindeyiz" dedi.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Volkswagen, Manisa'da fabrika kuracağını açıkladı. Almanlar, ekim ayının başında Manisa Ticaret Odası'na da şirket kaydını yaptı. Türkiye ile rekabet eden Bulgaristan'ın ise fabrika yarışında hala umudu var.

YARIŞIN İÇİNDEYİZ

Bulgaristan Yatırım Ajansı Müdürü Stamen Yanev, Türkiye'de kurulması gündemde olan Volkswagen fabrikası yatırımı için Bulgaristan'ın hala yarışın içinde olduğunu söyledi.

VOLKSWAGEN'İN SÖZCÜSÜ "FABRİKA TÜRKİYE'DE KURULACAK" DEMİŞTİ

Volkswagen'in üretim sözcüsü Leslie Bothge ise fabrika konusunda yaptığı açıklamada tartışmaları sonlandırmış ve "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye'ye kurulması planlanan üretim tesisi beklemede. Aktif olarak alternatif bir yer arayışı içinde de değiliz." diye konuşmuştu.

ALMANLAR FABRİKA İÇİN TÜRKİYE'Yİ SEÇTİ

Alman otomotiv devi Volkswagen ağırlıklı olarak Orta Doğu için üretim yapacak fabrikanın kurulacağı ülke konusunda Bulgaristan, Suudi Arabistan ve Türkiye arasında tercih yaptı. Firma, geçtiğimiz eylül ayında fabrikanın Türkiye'de kurulacağını açıkladı.

MANİSA'DA 10 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Türkiye'de fabrikanın kurulacağı şehir için Manisa'yı tercih eden Volkswagen burada yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacak.

944 MİLYON LİRA SERMAYELİ ŞİRKET KURULDU

Volkswagen'in Türkiye'de kurduğu şirketin bilgileri, Manisa Ticaret Sicili Müdürlüğü'nün 2447 sayılı ilanıyla 2 Ekim 2019 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde yer aldı.

Buna göre, Volkswagen Aktiengesellschaft, 943 milyon 500 bin Türk lirası sermaye ile "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" unvanlı şirketi Manisa'da kurdu.

Şirketin merkezi "KeçiliköyOSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre/Manisa" oldu.

Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için pes etmiyor

Kaynak: Dunya.com

Son Dakika Ekonomi Bulgaristan, Volkswagen fabrikası için pes etmiyor - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

İstanbul'da yağan kar sosyal medyada gündem oldu! Telefona eline alan fotoğraf çekip paylaşım yaptı Şeyma Subaşı, sır gibi sakladığı sevgilisinin yüzünü ilk kez gösterdi Koronavirüs salgını nedeniyle devlet alacaklarını erteledi! İstihdamı korumak için destekler devam ediyor Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Kemal Kılıçdaroğlu da koronavirüs aşısı yaptıracak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a koronavirüs aşısı yapan kişinin Doç. Dr. İhsan Ateş olduğu ortaya çıktı Endonezya'da meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde en az 7 kişi öldü, yüzlerce yaralı var Sebze halinde mide bulandıran görüntüler! Köpeğe tecavüz eden şahıs güvenlik kamerasına yakalandı Norveç'te Pfizer aşısı vurulan 23 kişi hayatını kaybetti