Son Dakika Haberleri: Bünyamin Sezer'in Hedefi Dünya Şampiyonluğu

Bünyamin Sezer'in Hedefi Dünya Şampiyonluğu

5 yıl önce

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda, 62 kiloda koparmada 131 ve 135 kilolarda başarılı olan, ancak 137 kiloyu kaldıramayınca ikinci olarak gümüş madalya kazanan Bünyamin Sezer, memleketi Tokat'a döndü.

Bünyamin Sezer'in Hedefi Dünya Şampiyonluğu, System.String[]
İsrail'in başkenti Tel Aviv'de düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda, 62 kiloda koparmada 131 ve 135 kilolarda başarılı olan, ancak 137 kiloyu kaldıramayınca ikinci olarak gümüş madalya kazanan Bünyamin Sezer, memleketi Tokat'a döndü. Kentte tebrikleri kabul eden Bünyamin Sezer, Vali Mustafa Taşkesen'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Taşkesen Sezer'i altın ile ödüllendirdi, başarısından dolayı tebrik etti. Bünyamin Sezer'in bu başarısının Tokatlı gençlere ufuk açacağını söyleyen Vali Taşkesen, Bu sporu düşünen veya düşünmeyen kişilerin dikkatini çekecektir ve şampiyonlar çıkaracaktır. Nasıl ki Hüseyin Akbaş bir sürü gence örnek olup daha sonra şampiyon güreşçileri bu memleket yetiştirdiyse aynı bu başarıda da gençlerimiz örnek alacaktır diye düşünüyorum dedi. Sezer ise sakatlığı nedeni ile gümüş madalyada kaldığını belirterek, Önümüzde dünya şampiyonası var. Tedavi olup yetişmeye çalışacağım. İnşallah Tokat'a dünya şampiyonluğu getireceğim, hedefim o. Gümüş madalyanın arkasında sadece ben değil, emeği geçen Milli Eğitim Müdürümüze, Gençlik Spor İl Müdürümüze, Valimize ve antrenörümüze çok teşekkür ediyorum. Onlara sizin huzurunuzda dünya şampiyonasında madalya getirme sözü veriyorum dedi.

Vali Taşkesen ardından, Bünyamin Sezer'e başarılar diledi.Alkollü Servis Sürücüsünü Yakalayan Polis, Onlarca Çocuğun Hayatını Kurtardı Sosyal Medyada Tanıştığı Kadın, Giresunlu Gencin Hayatını Kararttı

Samsun'da Üretilen Yerli Cep Telefonu Türkiye ve Yurt Dışında Satışa Sunulacak