Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı - Son Dakika

Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı

16.03.2015 15:51
Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı, System.String[]

Adana Özel Burç Ceyhan İlkokulu ve Ortaokulu’nda ‘Pi Günü’ şenlik havasında kutlandı.

Adana Özel Burç Ceyhan İlkokulu ve Ortaokulu’nda ‘ Pi Günü’ şenlik havasında kutlandı. Öğrenciler Pi’li pasta, resim, tişört boyama ve Pi’li kelime üretme yarışmalarında hünerlerini sergiledi.

Matematik Öğretmeni Hamra Yolaçan’ın öğrencileri yönlendirmesiyle Pi’li pastalar, resimler ve Pi temalı tişört boyama yarışmaları yapıldı. Öğrencilerin bir kısmı en hızlı Pi şekli oluşturma yarışmasında ter dökerken bir kısmı da Pi sayısı için şiir yazdı. Okul genelinde yapılan etkinliklerde ayrıca Pi’li şapka takan birinci sınıf öğrencileri ile Pi arabası ile okulu turlayan anasınıfı öğrencileri renkli görüntüler oluşturdu.

Matematikte soyut bir kavran olan Pi sayısı, öğrencilere değişik etkinliklerle hayatları boyunca hiç unutmayacakları şekilde öğretilirken, Pi ile ilgili kelime üretme yarışması, kovalarda Pi, strafordan Pi, Pi’li atasözü ve deyim yarışmalarına ise öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Pi ile ilgili düzenlenen bir çok etkinlikte öğrenciler tüm hünerlerini sergilerken, bir taraftan da ‘Pi Sayısı’nı hiç unutmayacak şekilde öğrendi.

Burç Ceyhan Koleji Müdürü Evliya Demiraslan, okullarında ‘Pi Günü’nü büyük bir coşku ile kutladıklarını ifade ederek, öğrencilere matematiği sevdirmenin en güzel yolunun bu tür şenlik havasında gerçekleştirilen etkinlikler olduğunu belirtti. Düzenlenen etkinliklerde okul öğrencilerinin tümünde matematiğe karşı oldukça olumlu bir ilgi uyandığını belirten Demiraslan, “Başarıya uzanan yol her ne kadar çok çalışmaktan geçse de temelinde sevgi olmak zorundadır. Yani matematikte başarı bekliyorsak, öğrencilerimize ilk olarak matematik dersini sevdirmemiz gerekmektedir. İşte biz ‘Pi Günü’nde yapmış olduğumuz bu etkinliler ile öğrencilerimize matematik dersini sevdirmeye çalıştık ve bunu da başardığımıza inanıyorum. Etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.

Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı
Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı
Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı
Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Burç Ceyhan'da Pi Günü Şenlik Havasında Kutlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek BionTech CEO'su Şahin'den İngiltere'nin onay verdiği aşıyla ilgili ilk yorum: Son derece titiz çalıştık Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti