Son Dakika Haberleri: Başörtüsünü Çıkaran Burcu Çetinkaya Kimdir?

Başörtüsünü Çıkaran Burcu Çetinkaya Kimdir?

3 ay önce

Urfa Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Bucak'ın eşi eski Rallici Burcu Çetinkaya başörtüsünü çıkardı. Peki, Burcu Çetinkaya kimdir?

Başörtüsünü Çıkaran Burcu Çetinkaya Kimdir?, System.String[]

Instagram sayfasından başörtüsünü çıkarma kararı aldığını açıklayan eski Rallici Burcu Çetinkaya kimdir? Burcu Çetinkaya kaç yaşında?

BURCU ÇETİNKAYA KİMDİR?

Eski Rallici, 19 Mart 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1992'de Özel Bebek Yeni Yıldız İlkokulunu bitirdikten sonra Robert College'de 1996 yılında önce orta ardından da 1999 da lise eğitimini tamamladı. Koç Üniversitesi'nin Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra senaristlik ve satış-pazarlama konularında çalışmaya başladı.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça bilen Burcu Çetinkaya, Caddebostan Spor Kulübü'nün üyesi ve otomobil sporları dışında iyi bir snowboard'cu. 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile otomobil sporlarına başlayarak, bayanlarda 3'üncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi'nde yine bayanlar kupasında 3'üncülüğü elde etti. Kocaeli Rallisi'nde Bayanlar 2'ncisi, Beykoz Rallikrosu'nda sınıf 2'de 5'inci oldu. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası'nın üç yarışına da katıldı.

Genel klasmanlarında 25, 21 ve 15'nci sıralarda tamamladığı her üç rallide de Bayanlar Kupası'nı kazandı. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası Bayanlar 1'inciliğini kazandı. Castrol Fiesta Rally Cup'ta ilk 10'a seçilen tek bayan pilot olarak, 2006 sezonu rallilerinde 9 erkek rakibine karşı mücadele etti.

YOK BÖYLE DANS'A KATILDI

Çetinkaya, 24 TV'de Otomobil Sevdası isimli otomobil programını sunmuştu. Ayrıca Show TV'de Acun Ilıcalı'nın yaptığı ve sunduğu Yok Böyle Dans isimli yarışma katıldı. Daha sonra tv8'de yayımlanan Trophy Türk adlı yarışmada yer aldı. Ayrıca TRT Spor kanalında Ralli Günlüğü isimli programı sundu. 2013 yılının Kasım ayının sonlarına doğru örtündüğünü açıkladı.

Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Bucak'la Haziran 2015'de evlenen Çetinkaya'nın 3 Temmuz 2016 tarihinde Mehmet Celal adında bir oğlu oldu.

Rallici Burcu Çetinkaya, "Gücüm Yetmedi" Diyerek Başörtüsünü Çıkardığını Duyurdu

Haber Yayın Tarihi : 09.04.2019 10:17 

YORUMLAR


Ayının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı Ekrem İmamoğlu, Cübbeli Ahmet'in "İmamoğlu'na oy vermek haramdır" sözlerine yanıt verdi