Son Dakika Haberleri: Burdur Alman Profesörün 23 Bin Kitabı Makü'ye Bağışlandı

Burdur Alman Profesörün 23 Bin Kitabı Makü'ye Bağışlandı

2 yıl önce

Alman profesörün 23 bin kitabı MAKÜ'ye bağışlandı Yaklaşık 6 yıl önce yaşamını yitiren Alman bilim insanı Prof. Dr. Georg Wilhelm Zickenheimer'in 23 bin kitabı eşi Reneta Zickenheimer tarafından Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne (MAKÜ) bağışlandı.

Burdur Alman Profesörün 23 Bin Kitabı Makü'ye Bağışlandı, System.String[]
Alman profesörün 23 bin kitabı MAKÜ'ye bağışlandıYaklaşık 6 yıl önce yaşamını yitiren Alman bilim insanı Prof. Dr. Georg Wilhelm Zickenheimer'in 23 bin kitabı eşi Reneta Zickenheimer tarafından  Burdur  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne (MAKÜ) bağışlandı.MAKÜ Eğitim Fakültesi öğretim grevlileri Prof. Dr.  Zeki Yıldırım ve Yard. Doç. Dr. Ayça  Bolat Becks'in girişimleri sonucu, 2010 yılında yaşamını yitiren Alman bilim insanı Prof. Dr. Georg Wilhelm Zickenheimer'in kütüphanesinde bulunan sosyal bilimler, arkeoloji, tarih, coğrafya ve iktisat üzerine Almanca ve İngilizce dilinde yazılmış kitaplar eşi Reneta Zickenheimer tarafından MAKÜ'ye bağışlandı. Kitaplar bir TIR'la MAKÜ'ye getirildi.MAKÜ Rektörü Prof. Dr.  Adem Korkmaz, Alman profesör Georg Wilhelm Zickenheimer'in kitaplarının uzun yolculuk sonucu üniversiteye ulaştığını aktarırken, "Renata hanım eşinin vasiyeti üzerine kitapları üniversitemize bağışladı. Kendisini de fahri hemşerimiz olarak kabul ediyoruz. Daha önce üniversitemize gelmişti. İleride tekrar misafir edeceğiz" dedi.Yeni kütüphane binasının ihalesinin de tamamlandığını kaydeden  Rektör Korkmaz, "Burdur'umuza ve üniversitemize yakışan bir kütüphanenin ihalesini tamamladık. Son sistem her türlü kütüphane ve teknoloji altyapısına sahip, öğrencilerimizin 24 saat yararlanabileceği bir kütüphane projesini ihale ettik. Mevcut kütüphanemizde sıkıntılarımız var. Üniversite öğrencisi ile kütüphane özdeştir" diye konuştu.

Dondurma Çubuğundan 500 Bin Liralık Araba Kazandı ama Şimdi Kara Kara Düşünüyor Acun ile Şeyma'nın Düğününde Paylaşılan Videoda Skandal Sözler: Görgüsüz
Nurgül Yeşilçay'ın Mini Şortu Selülitlerini Ortaya Çıkardı