Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: "Oğlum bulunmasa yıkılırdım" - Son Dakika

Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: "Oğlum bulunmasa yıkılırdım"

04.05.2021 17:58

Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: "Oğlum bulunmasa yıkılırdım" "O olmasa ben ne yapardım bu dünyada" Burdur'da kozalak toplamak için çıktığı ormanlık alanda kaybolan otizmli işitme ve konuşma engelli Kerim Can Güney'in babası Adem Güney, "oğlum bulunmasa yıkılırdım, o olmasa ben ne yaparım...

Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: "Oğlum bulunmasa yıkılırdım"

"O olmasa ben ne yapardım bu dünyada"

BURDUR - Burdur'da kozalak toplamak için çıktığı ormanlık alanda kaybolan otizmli işitme ve konuşma engelli Kerim Can Güney'in babası Adem Güney, "oğlum bulunmasa yıkılırdım, o olmasa ben ne yaparım bu dünyada" dedi.

Burdur'un Altınyayla ilçesine bağlı Asmabağ Köyü'nde kozalak toplamak için çıktığı ormanlık alanda kaybolduğu ormanlık alanının 5 km mesafe yakınında bulunan 10 yaşındaki Kerim Can Güney'in babası Adem Güney oğlunun kaybolmasının ardından yaşadıklarını anlattı.

Kerim Can Güney'i kaybolmadan bir hafta önce annesi Yasemin Güney ile birlikte Asmabağ Köyü'nde bulunan evine bıraktığını, Pazar günü gelen acı haberle yıkıldığını ifade eden baba Adem Güney, Kerim Can kaybolduktan sonra halsiz düşmesine rağmen umudunu asla kaybetmediğini, Kerim Can'ın ormanlık alanda bir yerde olduğundan hep umutlu olduğunu söyledi. Adem Güney, "Ben geçen pazartesi günü çocuklarımla eşim Yasemin Güney'i Asmabağ Köyü'ne bıraktım. Eşim orada çiçeklerle ilgilenecekti. Pazar günü saat 12 buçuk gibi beni aradı. Çocuk kayboldu dedi. Bende şaşkınlık içinde elim ayağım titredi. Naıl olur böyle bir şey dedim ve ağlamaya başladım. Bende baba evimden apar topar üstümü giyip Asmabağ Köyü'ne yola çıktım. Hepimiz gittik oraya vardık. Eşim ağlıyordu. Çocuk kayboldu dedi. Çok aradık. Dağları tepeleri aştım. Çok üzüldüm. 3 gün beni çok etkiledi. Halsiz düştüm, bayılacak gibi oldum ama çok direndim çünkü umutluydum. Oğlumun orada bir yerde olduğundan hep umutluydum. Jandarma ekibi bir dünya aradı her tarafı. Oğlumu buldular haber verdiler. Ambulansa almışlar. Oğlumu gördüğüm zaman sevinçten ağladım. Şükürler olsun sağ salim bulundu. Jandarma, AKUT, UMKE, Polis, Kaymakam ve Vali beyin güzel bir çalışma ile çocuğum bulundu"

"O olmasa ben ne yapardım bu dünyada"

Oğlu Kerim Can bulunmasaydı yıkılacağını ifade eden baba Adem Güney, "Jandarma tarlanın aşağı tarafında bulmuş. Bulduğunda durumu iyiydi. Hatta ambulansa koşarak geldim ama iyiydi. Ben oğlum olmasa yıkılırdım. Bulunduktan sonra ağladım, sevindim. O olmasa ben ne yapardım bu dünyada. Bende biterdim.

Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: Oğlum bulunmasa yıkılırdım
Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: Oğlum bulunmasa yıkılırdım
Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: Oğlum bulunmasa yıkılırdım
Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: Oğlum bulunmasa yıkılırdım
Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: Oğlum bulunmasa yıkılırdım

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Burdur'da kaybolan Kerim'in babası: 'Oğlum bulunmasa yıkılırdım' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cristiano Ronaldo, 3 farklı kulüp ile Milli Takım'da 100 gol atan ilk futbolcu oldu Cristiano Ronaldo, 3 farklı kulüp ile Milli Takım'da 100 gol atan ilk futbolcu oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! Dünya katliama sesiz kalınca İngilizce paylaşım yaptı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! Dünya katliama sesiz kalınca İngilizce paylaşım yaptı Nabil Dirar, Fenerbahçe'ye geri dönüyor Nabil Dirar, Fenerbahçe'ye geri dönüyor Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüze eğitim olacak mı? MEB, kafa karışıklığını giderdi Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüze eğitim olacak mı? MEB, kafa karışıklığını giderdi MEB, liselerdeki sınav düzenlemesine ilişkin merak edilenleri yanıtladı MEB, liselerdeki sınav düzenlemesine ilişkin merak edilenleri yanıtladı 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada Sedat Peker bağlantısı 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada Sedat Peker bağlantısı Hakkari'de 3 sivili şehit eden 'Bahoz' kod adlı terörist öldürüldü Hakkari'de 3 sivili şehit eden 'Bahoz' kod adlı terörist öldürüldü Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada Tüm gözler haftaya toplanacak Kabine'de! Normalleşme için 3 aşama masada
Advertisement