BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI - Son Dakika

BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI

23.09.2021 14:44

BURDUR Şeker Fabrikası'nda 98 gün sürecek 2021-2022 kampanya dönemi törenle başladı.

BURDUR Şeker Fabrikası'nda 98 gün sürecek 2021-2022 kampanya dönemi törenle başladı.

Fabrika bahçesindeki 67'nci pancar alım törenine Burdur Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü Tarımsal Proje ve Tesisler Daire Başkanı Erkan İçöz, Şeker Fabrikası Müdürü Turan Arslan, fabrika çalışanları ve üreticiler katıldı.

Törende konuşan Fabrika Müdürü Turan Arslan, 98 gün sürecek kampanya döneminde 510 bin ton pancar işleneceğini ve yaklaşık 70 bin ton şeker, 22 bin ton melas, 140 bin ton yaş küspe üretileceğini söyledi. Arslan, "2020 yılında şeker pancarı üretimi için Burdur merkez ve Afyonkarahisar- Dinar, Antalya- Elmalı, Isparta- Senirkent ile Burdur- Tefenni, Gölhisar ve Yeşilova olmak üzere 7 ziraat bölge şefliğimize bağlı 141 köyde 3 bin 665 çiftçi ailesiyle 689 bin ton üretim kotası sözleşmesi yapıldı" dedi.

Turan Arslan, fabrikada pancar işlemesine 29 Eylül tarihinde başlanacağını ve 24 saatte 3 vardiya halinde günlük 5 bin 200 ton pancar işleneceğini belirtti.

Törende konuşan Vali Ali Arslantaş, Milletvekili Bayram Özçelik ve Türk Şeker Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Erkan İçöz de kampanya döneminin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından dua edildi. Fabrikaya ilk pancarı getiren üreticilere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesinin ardından tören sona erdi.

BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI
BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI
BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI
BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel BURDUR ŞEKER FABRİKASI'NDA KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLADI - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ümit Özat'tan olay yaratacak sözler! Daha önce Ali Koç'a kimse bu kadar sert yüklenmedi 23:33 Ümit Özat'tan olay yaratacak sözler! Daha önce Ali Koç'a kimse bu kadar sert yüklenmedi Ne çip krizi ne dolar kuru! İkinci el otomobil piyasasını 23:04 Ne çip krizi ne dolar kuru! İkinci el otomobil piyasasını "ayaklı galericiler" yükseltiyor Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi 21:03 Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına en sert tepki Davutoğlu'ndan geldi: Tarihimizin en büyük diplomasi krizi
Herkesin gözü önünde yeni atanan valiye 20:34 Herkesin gözü önünde yeni atanan valiye "Türkçe konuş" tokadı! Ses tüm salonda yankılandı İki doz Sinovac aşısı olanlar için 3. dozu bekleme süresi yeniden düşürüldü 19:19 İki doz Sinovac aşısı olanlar için 3. dozu bekleme süresi yeniden düşürüldü Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım 18:33 Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım
Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı 17:42 Arka Sokaklar dizisinde maaş alamayan oyuncular sete çıkmama kararı aldı Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 17:22 Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş
Advertisement