Burn Weekender: Nicole Moudaber & Marco Bailey - Son Dakika

Burn Weekender: Nicole Moudaber & Marco Bailey

28.10.2016 20:34
Burn Weekender: Nicole Moudaber & Marco Bailey, System.String[]

28 Ekim ve 29 Ekim gecesi techno'nun iki dev ismi Nicole Moudaber ve Marco Bailey Warehouse sahnesinde.

28 Ekim ve 29 Ekim gecesi techno'nun iki dev ismi Nicole Moudaber ve Marco Bailey Warehouse sahnesinde...

Burn Energy Drink, elektronik müziksevelere tüm hafta sonu dans vaadediyor.

Nicole Moudaber

Dans müziği Nicole Moudaber'in hayatını değiştirdi. Şimdiyse Moudaber, karşı konulamaz ritimlerinin ele geçirdiği setleriyle başkalarının hayatlarını değiştiriyor! New York'taki Tunnel Club'a gittiğinde hayatını müzik odaklı kurmaya karar verdikten sonra Nijerya doğumlu, Lübnan asıllı techno kraliçesi kendini müziğin gücünü yaymaya adadı.

2009 yılında Carl Cox, onun için "değeri en az bilinen DJ" demişti. O günden bu güne Nicole Moudaber'in erkek egemen elektronik müziğin tahtını devralması ise çok uzun sürmedi.

Bir DJ'den çok daha fazlası olan Nicole Moudaber; promoter, plak şirketi kurucusu, radyocu, prodüktör ve neredeyse milyona yaklaşan sosyal medya takipçisiyle yeni nesil elektronik müziğin en kreatif kadın figürü!

Marco Bailey

Techno camiasında bir ikon olarak anılan Marco Bailey için her şey 80'lerin sonunda bir ritimle başladı.

Büyüdüğü ülke olan Belçika'da gittiği lokal bir kulüpte, elektronik müzik adına çok az şey biliyor ve hiçbir müzikal bir kahramanı olmamasına rağmen dans pisti yerine deck'lerin başında olmak istediğini farkına varmıştı.

2000 yılına gelindiğinde Carl Cox'un "Play It Back"iyle hak ettiği ilgiyi yakalamayı başarmıştı. Akabinde kendi markası olan MB Elektronics'i hayata geçiren Bailey, 2002 yılında bu label'dan çıkan "Caprioska"yı çalışmalarının meyvesi olarak beğeniye sundu. Ardından gelen "Rube Boy" ve onu takip eden "Dragon Man" LP'si ise bu başarının tesadüf olmadığını kanıtladı.

2014 yılında sektördeki 25. Yılını kutlayan Bailey için çeyrek asırlık bu dönem yeteneği uluslararası arenalarda defalarca kanıtlanmış bir DJ ve prodüktör olarak sadece başlangıç.

Ferhat Albayrak

1996 Eylül ayında Beyoğlu'da "Next" adlı club'te profesyonel kariyerine başlayan, o günden bugüne kadar Türkiye'nin bütün büyük festival ve kulüplerinde performans gösteren Ferhat Albayrak, 2008 yılında kendi prodüksiyonlarını yapmaya başladıktan sonra uluslararası arenada tanınmaya ve dünyanın önde gelen kulüplerinde performans göstermeye başladı. Bunların en önemlisi kuşkusuz "Dünyanın En Iyi Kulübu" ödülünü son yıllardır kimseye bırakmayan Space Ibiza'da Carl Cox'un gecelerinde 2 farklı tarihte gösterdiği performanslar oldu.

FG 93.7 Radyodaki programı, her cumartesi aks¸amı 14 yıldır kesintisiz yayınlanmaktadır.

U.F.U.K

U.F.U.K'in elektronik müzik macerası 1983 yılında, 14 yaşındayken, kendini bir kayıt stüdyosunda bulmasıyla başlıyor.

Elektronik müziğin Türkiye'deki birkaç öncüsünden biri olan DJ U.F.U.K, 2019, Taksim Night Park, 29, Baca Bar, Millenium, High End, Magma, Scene, Switch, 7th House gibi mekanlarda performansları ile efsaneye dönüştü.

1997 yılında Atatürk'ün Nutuk kaydını kullanarak yaptığı single, belki de Türkiye'nin ilk elektronik müzik ürünlerinden biri olmuştur. Amsterdam'ın efsane kulübü Roxy'de çalmıştır. İngiltere'nin efsane elektronik müzik festivali Creamfields'da çalan ilk Türk DJ oldu.

Ömür SarıLise yıllarında müziğe ilgi duymaya başlayan ve bu hobisini üniversite yıllarında yerel bir kulüpte amatör olarak çalışarak ilerleten Ömür Sarı,  2001 yılında FG 93.7'de çalışmaya başladı.

Uzun bir süre İstanbul'un en popüler kulüplerinden Anjelique,Wan-na ve Reina'da resident DJ'lik yapan Ömür Sarı'yı, Electronica Festival İstanbul, Global Gathering, Chill Out Festival İstanbul ve Çeşme'den aşina olduğumuz sound'u deep-house, house, tech house ve techno arasındaki geniş yelpazede büyük bir başarı ile seyrediyor.

Altan Balgır

Profesyonel DJ'lik anlamındaki ilk adımını bu işin okulu olarak sayılabilecek FG 93.7 de attıktan sonra 2004 senesinde kendi radyo show unu hazırlamaya başadı. İçinde her zaman Techno müzik tutkusu olmasına rağmen müziğin tek düzelik ile sınırlı kalamayacağına inanan ve bundan dolayı setlerinde Pre Disco'dan Nu Disco'ya House'tan Deep Tech ve Tech House'a kadar bir çok türe yer vermeyi ve geniş bir yelpazede sunduğu müziğini kompozisyon halinde dinlenilecek bir şekle getirebilmeyi başarmaktadır. Geniş bir müzik bilgisine ve alt yapısına sahip olmasından dolayı Chill Out Festival,Electronica Festival ve Global Gathering gibi farklı konseptlerdeki Türkiye'nin önemli festival ve organizasyonlarında yurt içinden ve yurt dışından olmak üzere pek çok sanatçı ile aynı sahneyi alma şansını yakalamıştır.

Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğinizaplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

Burn Weekender: Nicole Moudaber & Marco Bailey

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Burn Weekender: Nicole Moudaber & Marco Bailey - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Türkiye, günlük koronavirüs vakalarında dünyada üçüncü sıraya çıktı Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor