Son Dakika Haberleri: Bursa 16'ncı Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Bursa 16'ncı Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

2 yıl önce

Bursa 16'ncı Kitap Fuarı TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Bursa 16'ncı Kitap Fuarı Kapılarını Açtı, System.String[]

Bursa 16'ncı Kitap Fuarı TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. Fuarda 390 yayınevinden 600 yazarın eserleri katılıyor. Açılışa Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü ile yazar Doğan Hızlan katıldı. 17-25 Mart tarihleri arasında açık kalacak fuara 300 yayınevinden 600 yazarın eserleri sergilenecek. Fuarda ayrıca 80 de etkinlik gerçekleşecek. Kitap fuarının çok güçlü ve heyecan verici bir fuar olduğunun altını çizen Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bütün kitapseverlere hayırlı olsun. Kitap ile ilgili alacağımız mesafeler var. İnsanlara boş zamanda neler yaptıkları sorulduğunda, 'Kitap okurum, spor yaparım' diyorlar. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Toplumun bu yaklaşımı yanlış. Evimizde küçük de olsa kütüphane olmalı. Süs kütüphanesi değil, gönülden aldığımız kitapların olduğu, bizim de her zaman ziyaret ettiğimiz bir kütüphane olmalı dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Kitaplar evlerimizdeki aksesuardan öte yolumuzun gıdasıdır. Çok ciddi mesafeler katetmemiz gerekiyor. Bu fuar, Bursa'nın en önemli değerlerinden bir tanesi diye konuştu.


TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise destek verenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Fuar, geçtiğimiz yıla göre yüzde 30 büyüme ile hazırlandı. 390 yayın evi katıldı. 4 holde sergi 2 holde etkinlik alanı hazırladık. İnşallah fuarımızın başarılı bereketli geçmesini, tüm katılımcı firmalarımızın beklentilerini karşılayacak, başta Bursa ve bölge halkının, öğrencilerin, kitap tutkunlarının ve kültür edebiyat tutkunlarının istediği gibi geçer ifadelerini kullandı.


Ünlü yazar Doğan Hızlan da kitap fuarlarının önemini vurgulayarak, Her şeyi geliştiren kitap fuarlarıdır; neden derseniz, çünkü artık her şey kendi başına bir kültür adası oluyor ve bu adalar bir araya gelip bir kıtaya dönüşüyor. Üstelik Bursa gibi bütün yönetimleri kuruluşundan bu yana yaşamış bir şehrin kitaba ve kitapçıya ihtiyacı vardır. Tabii ki burada önce yerel yönetime ve devlete teşekkür etmek gerekiyor. Çünkü onlar olmadan bir şeyin yeşermesi ve büyümesi çok mümkün değildir. İkincisi Bursalılara teşekkür etmek gerekiyor, çünkü onlar olmasa bu artış bu ilgi olmaz. Ben özellikle onlara teşekkür diyorum şeklinde konuştu.


Daha sonra protokol üyeleri, kitap standlarını gezerek fuar hakkında bilgiler aldı.

Bursa 16'ncı Kitap Fuarı Kapılarını Açtı

Haber Yayın Tarihi: 17.03.2018 05:38 Kaynak: DHA



Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı
Düğün evi dehşet evine döndü! Gelinin dayısı, damadın boğazını keserek öldürdü Hayatını kaybeden Neslican Tay için "Son mesajını görmemişim" diyen Duygu Özaslan kendisini savundu