Son Dakika Haberleri: Bursa Afrin'deki Askerler İçin Erkekler de Çorap Ördü-1-Hd

Bursa Afrin'deki Askerler İçin Erkekler de Çorap Ördü-1-Hd

12 ay önce

Bursa'nın Karacabey ilçesinde erkeklerin çorap örmesiyle tanınan Yeni Karaağaç Mahallesi'nde yaşayanlar ördükleri çorapları Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere gönderdi.

Bursa'nın Karacabey ilçesinde erkeklerin çorap örmesiyle tanınan Yeni Karaağaç Mahallesi'nde yaşayanlar ördükleri çorapları Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere gönderdi.

Erkeklerin çorap örmesiyle tanınan eski adıyla 'Çorapçı Karaağaç?, yeni adıyla kırsal Karaağaç Mahallesi'ndeki kadın ve erkekler Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçikler için bin çift çorap ördü. Çorapların Afrin'e gönderilmesi için Yeni Karaağaç Mahallesi'nde Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Müftüsü Durmuş Ayvaz, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, BUSKİ Karacabey Şube Müdürü Hakan Kaya, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem ve vatandaşların katılımıyla tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Şehit Bilal Kanat Ortaokulu öğrencileri şiirler okuyarak, hazırladıkları skeçle izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Kendi ördükleri çorapları Afrin'e ulaştırılmak üzere hazırladıklarını ifade eden vatandaşlar; Erkekler ve kadınların birlikte ördükleri çorapları Mehmetçiğimize gönderiyoruz. Mehmetçiklerimiz ördüğümüz çorapları giysinler üşümesinler. Bunlar Mehmetçiğimize bizden hediye olsun. Örmeye devam edeceğiz. İstesinler daha da göndeririz. Ev ev gezerek bu çorapları topladık. Allah Mehmetçiğimizi büyük beladan, kazadan ve kurşundan korusun. Onlar olmasa bizler rahat yatamayız ifadelerini kullandılar.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, Yeni Karaağaç Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın Mehmetçiklerimize çorap gönderme töreni için buradayız. Geçmişte milletimiz nasıl birleşerek mücadele etmişse, bugün de sınırlarımızın ötesinde Afrin'de mücadele eden Mehmetçiğimize aynı ruh ve şuurla yurdumuzun çeşitli illerinden her köşesinden destekler yağmaktadır. Yeni Karaağaç Mahallesi'nde yaşayan hemşehrilerimiz de Mehmetçiğimiz üşümesin, olumsuz hava şartlarından etkilenmesin diye desteklerimizi ve dualarımızı yanlarında hissetsinler diye, çam sakızı çoban armağanı bu çorapları kendi el emekleri göz nurları olarak ördüler. Şu anda da bu çorapları gönderiyorlar. Bu güzel davranışlarından dolayı vatandaşlarımızı kutluyorum. Ordumuzun muzaffer olarak memleketimize dönmesini temenni ediyoruz şeklinde konuştu.

Karacabey İlçe Müftüsü Durmuş Ayvaz tarafından yapılan duadan sonra örülen bin çift örme çorap Mehmetçiklere dağıtılmak üzere gönderildi.Doğru Çıkan Tahminleriyle Bilinen Google, Türkiye'deki Yerel Seçim İçin Öngörüsünü Açıkladı Hasta Çocuklar Ağlayarak Sıra Beklerken Doktor Bilgisayarından Oyun Oynadı

Kayalıklarda Fotoğraf Çekmeye Çalışan Sosyal Medya Fenomeni, Feci Şekilde Can Verdi