Bursa Büyükşehir Belediyesi, Evsiz ve Kimsesizlere Kucak Açtı - Son Dakika

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Evsiz ve Kimsesizlere Kucak Açtı

18.01.2012 15:20
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Evsiz ve Kimsesizlere Kucak Açtı, System.String[]

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ürünlü'deki barınma evinde evsiz ve kimsesiz vatandaşlara kucak açtı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ürünlü'deki barınma evinde evsiz ve kimsesiz vatandaşlara kucak açtı.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Barınma Evi'nin, kar yağışı ve hava sıcaklıklarının iyice düşmesiyle birlikte tam kapasiteyle çalışmaya başladığı belirtildi.

Her biri parçalanmış hayat hikayesine sahip evsiz ve kimsesiz vatandaşların, kışı sıcak ve konforlu ortamda geçirmenin mutluluğunu yaşadığı ifade edilen açıklamada, konuklara üç öğün yemek, 24 saat sıcak su, sürekli sağlık kontrolü gibi imkanlar sunulduğu bildirildi.

Barınma evinin konukları ise "Yanına sığınacak ne bir ailemiz ne de bir yakınımız var. Burası da olmasa kışı, boş inşaatlarda ve sokaklarda geçiriyoruz. Bazı arkadaşlarımız donarak öldü. Kışın sokakların sonu bizler için ölüm. Bize her yıl kucak açan ve tam bir ev konforu sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'ye teşekkür ediyoruz" dediler.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bursa Büyükşehir Belediyesi, Evsiz ve Kimsesizlere Kucak Açtı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren: Aday olmayı düşünmüyorum İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Sahte içki faciasının vahametini gözler önüne seren olay! Çay termosuyla alkol satıyormuş Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı