Son Dakika Haberleri: Kaçak Kazı Yapan Defineciler, 35 Metrelik Çukurda Mahsur Kaldı! Ekipler Seferber Oldu

Kaçak Kazı Yapan Defineciler, 35 Metrelik Çukurda Mahsur Kaldı! Ekipler Seferber Oldu

1 ay önce

Bursa'da define aramak için mağarada kaçak kazı yapan 7 kişi, 35 metrelik çukurda mahsur kaldı. Jandarma, AFAD AKUT, 112 ve itfaiye ekipleri, definecileri kurtarmak için başlattı.

Bursa'nın İznik ilçesinde, kaçak kazı yapan 7 defineci, kuyuda mahsur kaldı. Bölgeye çok sayıda Jandarma, AFAD, AKUT, 112 ve itfaiye ekibi sevk edildi.

EKİPLER, BÖLGEYE YÜRÜYEREK GİTMEK ZORUNDA KALDI

Edinilen bilgiye göre, saat 20.00 sıralarında jandarmaya, Elbeyli köyünde Kızıltepe mevkisinde bir mağarada 35 metre derinlikte 7 definecinin mahsur kaldığı ihbarı üzerine bölgeye jandarma, AFAD, 112 ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Dağlık olması sebebiyle ekiplerin bölgeye yürüyerek ulaşmaya çalıştığı ifade edildi.

MAĞARADA MAHSUR KALAN DEFİNECİLER METAN GAZINA MARUZ KALDI

Mağarada 7 kişi metan gazından zehirlenince 8.definecinin bir çobana haber verdiği, onun da jandarmadan yardım istediği bildirildi. Jandarma ekipleri mağaraya kimsenin girişine izin vermezken, arama kurtarma ekiplerinin ekiplerin mağarada mahsur kalan definecileri kurtarma çalışmaları devam ediyor.

"1 KİŞİ KENDİ İMKANLARIYLA KURTULDU"

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu yaptığı açıklamada, "Elbey köyüne bağlı mevkiinde oluyor, 7-8 vatandaşımız kaçak kazı yapmak için anlaşıyorlar. 1 kişi kendi imkanlarıyla kurtulup jandarma ekiplerine haber veriyor. Bütün birimler seferber oldu. Ambulans ekipleri tam teçhizatlı hazır bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi : 18.04.2019 11:10 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Yazar Azra Kohen, Pi Dizisinin Yapımcısı Ay Yapım'a Dava Açtı Metal Dedektörüyle 420 Bin TL'lik Altın Keseği Buldu Yaşlı Adam, Tramvayda Ayakkabısını Çıkartıp Ayaklarını Uzattı