Bursa'da Depo Yangını Korkuttu - Son Dakika

Bursa'da Depo Yangını Korkuttu

Bursa\'da Depo Yangını Korkuttu
Son Güncelleme: 21.06.2012 13:25

Bursa'da inşaat malzemelerinin bulunduğu iki katlı depoda çıkan yangın, çevrede paniğe neden oldu.

Bursa'da inşaat malzemelerinin bulunduğu iki katlı depoda çıkan yangın, çevrede paniğe neden oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın, 1 saatte söndürüldü.

Merkez Osmangazi İlçesi'ne bağlı Altınova Mahallesi Kırım Sokak'ta bulunan Cemal Erzengin'e ait 2 katlı tiner, boya ve ısı yalıtım gibi inşaat malzemelerinin bulunduğu depoda bugün öğlende henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bugün 1 TIR dolusu inşaat malzemesinin de depoya getirildiği öğrenildi. İhbar üzerine, itfaiye ekipleri yanıcı maddelerin çokluğu nedeniyle büyüyen alevlere müdahale etti. İtfaiye ekipleri, duvar ve camları kırıp dumanı tahliye etmeye çalıştı. Birçok küçük yan sanayi işletmelerinin yer aldığı bölgede, yangın daha fazla büyümeden 1 saatte söndürüldü.

İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, tekstil atölyesi yangını ihbarı aldıklarını ancak olay yerine geldiklerinde boya malzemelerinin bulunduğu bir deponun yandığını gördüklerini kaydetti. İki katta da boya, tiner ve straforların olduğunu söyleyen Doğan, "Neden çıktığı konusunda incelememiz devam ediyor. Büyük alev ve duman yoğunluğu vardı. Yaklaşık 10 aracımız olay yerine anında ulaşarak, kısa zamanda kontrol altına aldık. Yan binalara sıçratmadan söndürdük. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. En büyük sevindiğimiz tarafı can kaybı ve sıçrama olmaması" dedi. - Bursa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa'da Depo Yangını Korkuttu - Son Dakika


Advertisement