Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci - Son Dakika

Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci

13.05.2016 15:21
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci, System.String[]

Bursa'da 120 engelli genç, bir günlüğüne de olsa askerlik yapma heyeacanını yaşadı.

Bursa'da 120 engelli genç, bir günlüğüne de olsa askerlik yapma heyeacanını yaşadı. Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı'nda gerçekleşen törende, engelli gençler ellerini silah ve Türk bayrağının üzerine koyarak asker yemini etti.

Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından düzenlenen temsili asker yemin törenine, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık ve çok sayıda Bursalı katıldı.

Engelli gençler, komutanlarından selam verme ve temel askeri eğitimleri alırken, aileleri ise büyük sevinç ve heyacan yaşadı. Engelli gençler daha sonra ellerini silah ve Türk bayrağının üzerine koyarak askerlik yemini etti.

120 engelli gencin temsili olarak vatani görevlerini yaptıklarını belirten Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş, "Anayasamızın 72'nci maddesinde askerlik hizmeti bir hak ve ödev olarak tanımlanmıştır. Askerlik Yasası, askerlik hizmetini yapamayan bu gençlerimizin sembolik de olsa yapabilmelerini sağlamaktır. Türkiye Cumhuriyeti jandarma saflarında temsili askerlik hizmetini yapmak için katılan bu gençlerimizin heyecan ve coştu ile askeri kıyafetlerini giydiler. Huzurlarınızda gururla duruyorlar" diye konuştu.

"GEREKTİĞİNDE CANIMIZI FEDA EDECEĞİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Askerlik yemininden sonra engelli arkadaşları adına konuşan Cengiz Çağlayan, "Bu şerefli görevi engelli olduğumuz için tam anlamıyla yerine getiremediğimizi düşünenler olabilir. Ama bu durum Türk Silahlı Kuvvetleri'nde engellilere verilen önemi gösteriyor. 1 günlük de olsa askerlik yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Yıllardır içimizde kalan bu burukluk hissi, bugün biraz da olsa hafifledi. Ancak gerektiğinde vatan için canımızı feda edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Öte yandan Bursa Jandarma Bölge Komutanı Seyfullah Saldık, kışlaya sabah saat 07.10'da gelen Aydın Akkurt'a (21), saat ve fotoğraf albümü hediye etti. Törenin geçişinin ardından engelli askerler, yemekhanede bulgur pilavı, mercimek çorbası ve et sote yedi.

- Bursa

Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

BİM'den müşterilere dolandırıcılık uyarısı: Sosyal medyada dolaşan kampanyalar bize ait değil, itibar etmeyin BİM'den müşterilere dolandırıcılık uyarısı: Sosyal medyada dolaşan kampanyalar bize ait değil, itibar etmeyin Putin'den Sputnik V aşısı için dikkat çeken benzetme: Kalaşnikof gibi güvenilir Putin'den Sputnik V aşısı için dikkat çeken benzetme: Kalaşnikof gibi güvenilir Çocukluk arkadaşını önce bıçakladı, sonra pişman olup yardım çağırdı Çocukluk arkadaşını önce bıçakladı, sonra pişman olup yardım çağırdı Özgün, enflasyonu özürlü çocuğa benzeten rektör Murat Ferman'a tepkisiz kalmadı: Dinlerken tüylerim diken diken oldu Özgün, enflasyonu özürlü çocuğa benzeten rektör Murat Ferman'a tepkisiz kalmadı: Dinlerken tüylerim diken diken oldu Ali Koç'un annesi Çiğdem Simavi iki doz aşıya rağmen koronaya yakalandı Ali Koç'un annesi Çiğdem Simavi iki doz aşıya rağmen koronaya yakalandı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tepki çeken 'Aşı' sözlerine netlik kazandırdı: Başka yerler çekmenin anlamı yok Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tepki çeken 'Aşı' sözlerine netlik kazandırdı: Başka yerler çekmenin anlamı yok Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Tam kapanma 19 Mayıs'a uzatılacak mı? İçişleri Bakanı Soylu iddiaları yalanladı Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya: İmamoğlu'nu CİMER'e ben şikayet ettim Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya: İmamoğlu'nu CİMER'e ben şikayet ettim
Advertisement