Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci - Son Dakika

Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci

13.05.2016 16:47
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci, System.String[]

Bursa'da engelli gençlerin 1 günlük askerlik sevinciBursa'da 120 engelli genç, bir günlüğüne de olsa askerlik yapma heyeacanını yaşadı.

Bursa'da engelli gençlerin 1 günlük askerlik sevinci

Bursa'da 120 engelli genç, bir günlüğüne de olsa askerlik yapma heyeacanını yaşadı. Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı'nda gerçekleşen törende, engelli gençler ellerini silah ve Türk bayrağının üzerine koyarak asker yemini etti.

Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından düzenlenen temsili asker yemin törenine, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık ve çok sayıda Bursalı katıldı.

Engelli gençler, komutanlarından selam verme ve temel askeri eğitimleri alırken, aileleri ise büyük sevinç ve heyacan yaşadı. Engelli gençler daha sonra ellerini silah ve Türk bayrağının üzerine koyarak askerlik yemini etti.

120 engelli gencin temsili olarak vatani görevlerini yaptıklarını belirten Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş, 'Anayasamızın 72'nci maddesinde askerlik hizmeti bir hak ve ödev olarak tanımlanmıştır. Askerlik Yasası, askerlik hizmetini yapamayan bu gençlerimizin sembolik de olsa yapabilmelerini sağlamaktır. Türkiye Cumhuriyeti jandarma saflarında temsili askerlik hizmetini yapmak için katılan bu gençlerimizin heyecan ve coştu ile askeri kıyafetlerini giydiler. Huzurlarınızda gururla duruyorlarö diye konuştu.

"GEREKTİĞİNDE CANIMIZI FEDA EDECEĞİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Askerlik yemininden sonra engelli arkadaşları adına konuşan Cengiz Çağlayan, 'Bu şerefli görevi engelli olduğumuz için tam anlamıyla yerine getiremediğimizi düşünenler olabilir. Ama bu durum Türk Silahlı Kuvvetleri'nde engellilere verilen önemi gösteriyor. 1 günlük de olsa askerlik yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Yıllardır içimizde kalan bu burukluk hissi, bugün biraz da olsa hafifledi. Ancak gerektiğinde vatan için canımızı feda edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasınö dedi. Öte yandan Bursa Jandarma Bölge Komutanı Seyfullah Saldık, kışlaya sabah saat 07.10'da gelen Aydın Akkurt'a (21), saat ve fotoğraf albümü hediye etti. Törenin geçişinin ardından engelli askerler, yemekhanede bulgur pilavı, mercimek çorbası ve et sote yedi.

Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci
Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa'da Engelli Gençlerin 1 Günlük Askerlik Sevinci - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kumar baskınında tuvalete ve tezgah altına saklandılar! Ortaya ilginç görüntüler çıktı Kumar baskınında tuvalete ve tezgah altına saklandılar! Ortaya ilginç görüntüler çıktı Bilim insanlarından büyük kentlerle ilgili araştırma: İthalat ve elektrik bağımlılığı sonları olacak Bilim insanlarından büyük kentlerle ilgili araştırma: İthalat ve elektrik bağımlılığı sonları olacak Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Kolombiya'daki hükümet protestosunda ölenlerin sayısı 26'ya yükseldi Can Yaman, başka bir adamla öpüşme görüntüsü çıkan Diletta Leotta ile buzları eritti! İki sevgili İtalya'da aşk tazeledi Can Yaman, başka bir adamla öpüşme görüntüsü çıkan Diletta Leotta ile buzları eritti! İki sevgili İtalya'da aşk tazeledi Kötü koku nedeniyle şikayette bulunan komşular sayesinde 1 hafta önce öldürülen adamın cansız bedenine ulaşıldı Kötü koku nedeniyle şikayette bulunan komşular sayesinde 1 hafta önce öldürülen adamın cansız bedenine ulaşıldı Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Dağda kurbanlık dana avı! Doğada kendi başlarına yetişiyorlar Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Hava koşulları nedeniyle uçuş 40 dakika ertelenince, pilot yolculara pizza ısmarladı Hava koşulları nedeniyle uçuş 40 dakika ertelenince, pilot yolculara pizza ısmarladı
09:09
Advertisement